Rusza „Sanatorium”, zapraszamy na premierę!

Już w piątek w Projektorni GAK premiera niezwykłej sztuki. Przyjdź i zobacz, jak wygląda jeden dzieńz  życia kurortu.

 

Całość opowiedziana jest z przymrużeniem oka, a główny wątek stanowi historia pewnej odnowionej po latach miłości, Wandy i Jasia, którzy kiedyś pracowali wspólnie w teatrze. Nad spektaklem pracują przede wszystkim seniorzy i seniorki ze Stowarzyszenia Seniorów „Starsi”, koła seniora nr 5 oraz młodzi trójmiejscy artyści: Ewelina Damps, Magdalena Kasa, Katarzyna Wyborska, Ignacy Wiśniewski.

 

„Sanatorium” to próba zmierzenia się ze wszystkimi aspektami życia tych specyficznych uzdrowisk – z atmosferą i regułami tego miejsca, życiem towarzyskim i ich wpływem na dalsze losy beneficjentów sanatorium, nonsensami służby zdrowia itp. Ważne jest, że scenariusz spektaklu zrodził się z rozmów i improwizacji podczas cyklicznych spotkań seniorów i artystów. Aby lepiej poznać i zrozumieć specyfikę funkcjonowania sanatorium grupa wybrała się do jednego z sopockich uzdrowisk. Tam przeprowadzone zostały rozmowy z kuracjuszami i pracownikami, co znacznie wzbogaciło scenariusz.

 

Do projektu włączyły się aktywne osoby starsze, które chcą rozwijać swoje pasje – nie zamierzają tracić życia na bezproduktywne siedzenie przed telewizorem, lecz wolą same występować. Tymczasem młodzi artyści przekazują seniorom swoją wiedzę, ukierunkowują ich, tak aby wspomnienia osób 55+ i ich pomysły uzyskały artystyczny wyraz.

 

Miejsce: Projektornia GAK, ul. Dworska 29a, Gdańsk-Brzeźno

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKU!


Organizator: Stowarzyszenie Seniorów „Starsi”. Partnerzy: Seniorzy w Akcji, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Projektornia GAK. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Patronat medialny: trojmiasto.pl, gdansk.pl, portal KIWI. Projekt sfinansowano ze środków Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu „Seniorzy w akcji”.

 

 

 

 

 

Foto: Ania Miler

Projekt i wykonanie: Mehowmy