Rusza Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej

Polska Prezydencja rozpocznie się w piękny, wakacyjny dzień – 1 lipca 2011 roku i trwać będzie prawie dwieście dni. Od lipca aż do grudnia Polska będzie organizowała, koordynowała i kreowała pracę głównego organu decyzyjnego Unii Europejskiej – Rady Unii Europejskiej. Całe przedsięwzięcie jest niemałym wyzwaniem, dlatego konieczna jest obecność wolontariuszy.

 

Wolontariusze na Prezydencję będą potrzebni między innymi na lotnisku i podczas konferencji, będą witali gości, kierowali ich do hoteli, będą służyli pomocą techniczną i merytoryczną. Potrzebnych będzie 30 wolontariuszy, a taka grupa ludzi jest niezbędna, aby tak duża impreza sprawnie przebiegała od strony logistycznej, a to ważne, aby Polska zapadła wszystkim w pamięci z tej dobrej strony – mówi Joanna Małysz, koordynatorka wolontariuszy podczas Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

 

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku wciąż szuka wolontariuszy. Jakie kryteria powinni spełniać Wolontariusz na Polską Prezydencję musi potrafić komunikować się w języku angielskim, musi być dyspozycyjny w dniach swojej aktywności i musi się do nas zgłosić – mówi Alicja Kaczmarek, moderator ds. współpracy z wolontariuszami Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku.

 

Zgłoszenia można przesyłać do końca tygodnia na adres mailowy: asia-wolontariat@wp.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy