Rusza drugi etap bankowej akcji honorowego krwiodawstwa

Od Mrągowa rozpoczyna się drugi etap ogólnopolskiej Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, organizowanej przez PKO Bank Polski. Ambasadorem przedsięwzięcia jest Krzysztof Cugowski, a fachowego wsparcia cennej inicjatywie udzieliło Narodowe Centrum Krwi. W pierwszym etapie, w czerwcu br., krew – łącznie 318 litrów – oddało 710 osób.


Akcja, podobnie jak poprzednim razem, obejmie 12 miast i potrwa od 5 sierpnia do 10 października. Krwiobusy Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zawitają do miejscowości turystycznych, a także dużych aglomeracji miejskich.


– Wyniki akcji przeprowadzonej w czerwcu pokazują, że ta inicjatywa jest ważna i spotyka się z dużym odzewem zarówno pracowników Banku, jak i mieszkańców. Wszystkim dotychczasowym oraz przyszłym dawcom chcę podziękować za dzielenie się tym niezwykle cennym darem – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

 

Krew na Pomorzu będzie można oddać już od jutra w Gdyni. Chętni do oddania krwi już 3 września powinni pojawić się w godzinach 10.00-14.00 przy Teatrze Muzycznym (ul. Armii Krajowej) w Gdyni, gdzie odbędzie się zorganizowana wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa plenerowa zbiórka krwi oraz pokaz ratownictwa medycznego.

Projekt i wykonanie: Mehowmy