Rusz się na jesień

Mało się ruszasz, nie masz czasu na sport i do tego kochasz niezdrowe jedzenie? To jesteś na dobrej drodze do otyłości. Warto wykorzystać sport, żeby tego uniknąć.


Z każdym dniem robi się coraz zimniej i jest coraz mniej słońca. Większość z Nas, najchętniej otuliłaby się ciepłym kocem i zapadła w sen. Jesienią mamy mało energii i często wolimy siedzieć w domu przed telewizorem i jeść, a to niestety pierwszy krok do otyłości. Żeby nie obudzić się na wiosnę z nadwyżką kilogramów, warto nie tylko zwracać większą uwagę na dietę, ale również pamiętać o ruchu. Ćwiczenia fizyczne dotleniają organizm, wspomagają koordynację ruchową i poprawiają odporność. Warto uprawiać sport regularnie, bo dzięki temu obniżamy stres, lepiej się relaksujemy i mamy lepszy nastrój. Ponieważ często brakuje Nam motywacji do ćwiczeń, warto skorzystać ze zorganizowanych grup i zapisać się na zajęcia i to w dodatku zupełnie za darmo!


Na początek proponujemy wspólne sobotnie bieganie. Można dołączyć do grupy zarówno w Gdyni jak i w Gdańsku. Parkrun, bo tak nazywa się ta inicjatywa, to bieg, na trasie 5 km, w którym ścigasz się z czasem. Na początek musisz zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl, żeby otrzymać swój indywidualny kod, który pozwoli na notowanie Twoich postępów w bieganiu, potem musisz tylko ubrać odpowiednie buty i strój i zjawić się w sobotę o 9.00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni lub w Parku Reagana w Gdańsku.


Jeśli wolisz ćwiczyć na sali gimnastycznej to nadal można dołączyć do cotygodniowych, piątkowych zajęć jogi, które odbywają się w Miejskiej Hali Sportowej na ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku-Przymorze o 18.30. Zajęcia nie wymagają specjalnego przygotowania fizycznego, ani wcześniejszych zapisów. Wystarczy wygodne ubranie i mata do ćwiczeń żeby zgłębić tajniki głębokiej relaksacji.


Poza tym od października ruszyła kolejna edycja programu Zdrowi i Aktywni. Bezpłatne zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i soboty, a wśród nich tai-chi, body art czy taniec brzucha, a udział w nich może wziąć każdy, bez względu na wiek i formę. Spotkania odbywają się w Centrum Seniora przy ulicy Mickiewicza 4 i III LO przy ulicy Kolberga 15 w Sopocie. Dokładny harmonogram na stronie www.mlodysopot.pl.


Ostatnia propozycja, zdecydowanie dla odważnych. Właśnie rozpoczął się sezon na Morsa, czyli kąpiele w zimnej, morskiej wodzie. Jesień to najlepszy czas, żeby zacząć ten rodzaj sportu i zahartować się przed zimą. Pływanie w lodowatej wodzie poprawia samopoczucie i kondycję fizyczną, a także świetnie wpływa na krążenie. Do Morsów można dołączyć w każdą niedzielę o 12.00 na Molo w Brzeźnie, wystarczy zabrać kąpielówki i ręcznik.


Pamiętaj, że w zdrowym ciele, zdrowy duch więc tej jesieni naładuj się sportową energią.

 

 

Ola

 

 

 

 

Foto: Jess Sawrey from Los Angeles, California, USA

Projekt i wykonanie: Mehowmy