Ruchomy Teatr Podwórkowy

Pantomima, teatrzyk kukiełkowy czy przygotowanie spektaklu teatralnego – wszystko to na osiedlowym podwórku.


Ruchomy Teatr Podwórkowy to twórcze zajęcia dla najmłodszych zorganizowane przez Fundacje Plankton. Każdego dnia, od 22 sierpnia do 28 sierpnia na osiedlowych podwórkach Nowego Portu będą odbywały się warsztaty i spotkania ze sztuką na wesoło.


W zachmurzone poniedziałkowe popołudnie teatr odwiedził pierwsze podwórko na ulicy Góreckiego (pomiędzy zakładem fryzjerskim a boiskiem szkoły podstawowej nr 55). Niestety poniedziałkowe plany organizatorów delikatnie pokrzyżowała pogoda, która w tym roku wyjątkowo nie sprzyja nikomu. Twórcy Ruchomego Teatrzyku, jednak poradzili sobie świetnie z niesprzyjającą aurą, przygotowując  namioty, w których animatorzy, Paweł i Iza aranżowali czas dla dzieci. – Jestem animatorem od 6 lat, od 2 lat współpracuje z Fundacją Plankton i muszę powiedzieć, że dzieci bardzo chętnie integrują się ze sztuką – mówi Paweł, animator.


Przygotowywali razem z uczestnikami warsztatów wszystkie elementy, które później wykorzystali do wspólnej zabawy.  Dzieci stworzyły między innymi godną podziwu orkiestrę z kartonów. Na koniec mali uczestnicy zorganizowali głuchy telefon posługując się rynną.


Mimo niewielkiej liczby uczestników  biorących udział, organizatorzy nie tracą nadziei, że w następnych dniach przyjdzie więcej mieszkańców Nowego Portu.  Tego typu inicjatywa pokazuje, iż edukacja to nie tylko szkoła i książki, ale również  zabawa sztuką, która otacza nas z każdej strony.

 

Ewa Kosior

Projekt i wykonanie: Mehowmy