Rozsiądź się na leżaku w centrum miasta

Nie masz pomysłu jak spędzić ostatnie dni lata, szukasz kontaktu z historią i ludźmi lub masz pomysł na nadanie części gdańskiej starówki nowego wymiaru? Przyjdź na Targ Węglowy i zobacz, co się zmieniło (lub, dzięki Tobie, może zmienić).


Instytut Kultury Miejskiej zaprasza w dniach 26 sierpnia – 4 września na Targ Węglowy. Codziennie od 10.00 do 22.00 można skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla odwiedzających: można poczytać książkę,  odpocząć na ustawionych na trawie leżakach i być w stałym kontakcie ze znajomymi, którzy nie mogą odwiedzić Targu razem z nami, to dzięki Wi-Fi. Przez weekend na Targu Węglowym od 11 do 13 będzie trwało wielkie, wspólne śniadanie. Po posiłku w sobotę przyda się trochę ruchu, czyli zajęcia z jogi (12-14) i kometka (19-22). Sobota zakończy się pokazem filmu M. Winterbottom „Genua. Włoskie lato” o godzinie 20.


Niedziela rozpocznie się „Wielkim Turniejem Masowej Gry w Badmintona”, to o 11. Podobnie jak dnia poprzedniego będzie można również uczestniczyć w zajęciach z jogi. Na koniec dnia również Kino Plenerowe – tym razem „Holy motors” w reżyserii Leos Carax. Pokaz rozpocznie się o godzinie 20.


W ostatni dzień imprezy, środę 4 września o 19 będzie można obejrzeć „Ludzki Wymiar”, reż. Andreasa D. Dalsgaarda, po czym odbędzie się dyskusja na temat Targu Węglowego. W debacie wezmą udział przedstawiciele miasta, instytucji kultury, aktywiści, członkowie organizacji pozarządowych.


Odwiedzający Targ również mogą przyczynić się do zmiany wizerunku miejsca. Przez cały  czas trwania wydarzenia goście mają możliwość zgłaszania swoich opinii i propozycji dotyczących Targu Węglowego do Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego, będącego do ich dyspozycji codziennie od 10.00 do 22.00. Warto spróbować, może akurat Twoja wizja zmieni oblicze gdańskiej starówki?

 


Marta Gieda

 

 

 

 

 

 

Foto: Artur Andrzej

Projekt i wykonanie: Mehowmy