Rozpocznij rok szkolny z wolontariatem!

Trzeciego września uczniowie gdańskich szkół usłyszą po raz pierwszy szkolny dzwonek
w roku szkolnym 2012/2013.

W związku z tym Regionalne Centrum Wolontariatu, po raz kolejny rozpoczyna warsztaty, oraz „Pogadanki” dotyczące Idei Wolontariatu dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

Celem „Pogadanek” jest zapoznanie młodzieży z informacjami dotyczącymi działań wolontarystycznych, ukazanie wolontariatu jako jednej z form aktywności oraz przełamanie stereotypu wolontariatu.

 

Dzięki tym spotkaniom młodzież zapozna się z podstawowymi informacjami na temat wolontariatu. Zostanie przedstawiona terminologia, ukażemy wolontariat jako możliwość na wyrażanie siebie, a także zostaną zaprezentowane profity, wolontariatu. Zaprezentujemy młodzieży inicjatywy, w które może się włączyć oraz zasady na jakich można podjąć aktywność w charakterze wolontariusza.

 

Spotkania mogą odbyć się kilkakrotnie dla różnych grup (klas), uczestnictwo jest bezpłatne, spotkania prowadzone są w zależności od Państwa preferencji w szkole lub siedzibie RCW.

 

Warsztaty prowadzone są przez pracowników Regionalnego Centrum Wolontariatu
z długoletnim doświadczeniem wolontariackim.

Terminy ustalane są zgodnie z Państwa dyspozycyjnością, oczywiście jeżeli data spotkania nie pokrywa się z innymi spotkaniami w szkołach.

 

Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się telefonicznie pod numerem 513-394-467, bądź drogą mailową na adres- kaczmarek@wolontariat.org.pl.

Projekt i wykonanie: Mehowmy