Rozmowy w poszukiwaniu szczęścia

18 marca odbędzie się spotkanie dla wszystkich tych, którzy poszukują recepty na szczęście. W ramach cyklu „Rozmowy o szczęściu” Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Festiwalu PROGRESSteron, będziemy mieli okazję wziąć udział w rozmowie, do której inspiracją była książka „Szczeście”.


Spotkanie odbędzie się w  herbaciarni  Tea-tralna w Teatrze Miejskim w Gdyni, 18 marca o godzinie  20.00. Dyskutanci porozmawiają o szczęściu, a dokładniej postarają się odpowiedzieć na pytania, m.in. o to dlaczego niektórzy ludzie są bardziej zadowoleni ze swojego życia?, co daje ludziom większe spełnienie – praca, rodzina czy może pieniądze? oraz gdzie są najszczęśliwsze miejsca na ziemi i czy w Polsce można być szczęśliwym?

 

Książka, która stała się przyczynkiem do organizacji spotkania, to dzieło autorstwa dwóch wybitnych naukowców Eda Dienera i jego syna Roberta Biswasa-Dienara. Zyskała pozytywne recenzje, m.in. od prof. Janusza Czapińskiego – Jeśli wydaje nam się, że o szczęściu, przynajmniej własnym, wiemy już wszystko, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, żeby się przekonać, jak niewiele wiemy. Jeśli szczęście, również własne, wydaje nam się niemożliwą do zgłębienia tajemnicą, powinniśmy sięgnąć po tę książkę, aby zobaczyć, że nie ma tajemnic nie do odkrycia.-

 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: http://www.tea-tralna.pl

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

 

Foto: ISELAAJN

Projekt i wykonanie: Mehowmy