Rozgość się wygodnie na Sofie

Już dzisiaj o godzinie 19:00 uroczystym odciśnięciem dłoni w Alei Gwiazd rozpocznie się SofA 2011 – najbardziej kulturalny festiwal na wybrzeżu.

 

Dzisiaj w pasażu na Ołowiance swoje dłonie odcisną laureaci Neptunów, czyli nagrody Prezydenta Miasta Gdańska i tym samym nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu. Jak zapewniają organizatorzy – Laureatami są polscy i zagraniczni twórcy, którzy pozostawiają trwały ślad w historii Gdańska i promują wartości, które w Gdańsku mają szczególne znaczenie -.

 

Festiwal naprawdę rozpocznie się jednak w sobotę, kiedy odbędzie się koncert World Orchestra Grzecha Piotrowskiego. Kolejne dni festiwalu, to wystawy multimedialne i jeszcze więcej koncertów. Największym wydarzeniem tegorocznego festiwalu będzie z całą pewnością widowisko jazzowe „Marcus+”, które rozpocznie się w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 20:00. Zgrają światowej klasy muzycy jazzowi, a cały koncert będzie transmitował Canal+.

 

W środę 24 sierpnia natomiast zagra I, CULTURE Orchestra, oficjalna orkiestra polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Orkiestra zagra swój koncert inauguracyjny. Orkiestra przebywa w Gdańsku od 30 lipca, a opiekę nad orkiestrą sprawują wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, którzy podczas prób orkiestry pomagają w tłumaczeniach w sprawach organizacyjnych, a po zajęciach wspólnie z muzykami zwiedzają Gdańsk.

 

Festiwal zakończy się w piątek, 2 września koncertem organowym La Révolte des Orgues.

Projekt i wykonanie: Mehowmy