Rowerowy Maj 2015 – zapowiada się rekordowa edycja

W dzisiejszych czasach rower służy nie tylko weekendowym wyprawom, ale jest również praktycznym środkiem transportu do szkoły, czy pracy. Z opcji tej korzysta coraz więcej mieszkańców, a Gdańsk notuje kolejne rekordy wielkości ruchu rowerowego. Promowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, a także ich rodziców – to główny cel kampanii Rowerowy Maj, która wiosną tego roku ruszy w gdańskich podstawówkach. Zwycięska placówka otrzyma zadaszony parking rowerowy ufundowany przez Miasto Gdańsk.


Uczestnicy kampanii będą zbierać punkty za dojeżdżanie do szkoły rowerem. Dzieci, które w trakcie czterech majowych tygodni przynajmniej kilka razy zdecydują się przyjechać do szkoły na rowerze (sami bądź z opiekunem) zostaną nagrodzone. – Rowerowy Maj spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ już na etapie naboru zgłosiło się ponad 17 tys. uczniów z 48 gdańskich szkół podstawowych oraz 16 przedszkoli i zerówek. Kampania zyskała wsparcie wielu instytucji oraz gdańskich przedsiębiorców, którzy zasponsorowali atrakcyjne nagrody dla najbardziej „rowerowych klas” – mówi gdański oficer rowerowy Remigiusz Kitliński.


Gwarantując dobrą zabawę organizatorzy zadbali również o aspekt edukacyjny. – Dzięki specjalnie opracowanym broszurom, zarówno uczniowie, jak i rodzice dowiedzą się jak najlepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze, a tym samym do uczestnictwa w kampanii. Zorganizowany zostanie również specjalny warsztat dla przedstawicieli szkół biorących udział w Rowerowym Maju, który odbędzie się w ramach VI Kongresu Mobilności Aktywnej – informuje Kitliński. – Ponadto od początku kwietnia ruszyły zajęcia Mobilność w Mieście, podczas których specjaliści z Zarządu Dróg i Zieleni oraz Urzędu Miejskiego przybliżają dzieciom z klas IV-VI tematykę z zakresu organizacji ruchu drogowego i zrównoważonego transportu – dodaje.


Dodatkowo, każdy z uczestników będzie mógł codziennie zajechać, oczywiście rowerem, na orzeźwiający kompot do któregokolwiek z gdańskich barów BIOWAY.

 

 

 

 

Fot: www.charlotteonthecheap.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy