Rowerowa Jazda na Orientację

Już 24 marca rozpocznie się pierwsza, dwudniowa runda zawodów w Rowerowej Jeździe na Orientację. Każdy kto chciałby wziąć w niej udział powinien do 22 marca przesłać swoje zgłoszenie drogą elektroniczną na adres organizatora- Klubu HARPAGAN.


Zawody odbędą się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na uczestników czeka pięć kategorii otwartych, o różnym stopniu trudności i trzy kategorie mistrzowskie, podzielone na odpowiednie grupy wiekowe. Udział w większości z nich wymaga opłaty startowej. Wyjątkiem jest otwarta kategoria szkoleniowa, przeznaczona dla osób będących po raz pierwszy na zawodach. W ramach niej, instruktorzy będą przekazywali rowerzystom tajniki pokonywania tras oraz podpowiedzą jak nie zgubić się w lesie.

 

24 marca uczestnicy spróbują pokonać dystans klasyczny. Baza zawodów znajduje się w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 17, w Gdańsku Oliwie. Natomiast 25 marca zawodnicy będą mieli okazję przejechać dystans średni, którego baza znajduje się w Stajni Owczarnia. Oba wydarzenia rozpoczną się o 11:00.

 

-Podczas trwania zawodów w Bazie będzie paliło się ognisko. Każdy z uczestników może zabrać ze sobą prowiant z którego może urządzić pieczyste na ogniu – informują organizatorzy. Jak sami twierdzą, uczestnikom zapewniają dodatkowo – Mapę z trasą zawodów, komunikat techniczny, coś na ząb i do popicia, protokół z zawodów w formie elektronicznej, potwierdzenie punktów do OInO i KOT, materiały krajoznawcze, nawet całkiem sporo świeżego powietrza i dobrą zabawę oraz opiekę medyczną -.

 

Rowerowa Jazda na Orientację jest częścią cyklu Mistrzostw Polski, Indywidualnego oraz drużynowego Pucharu Polski, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, Mistrzostw Województwa Pomorskiego i Pucharu Województwa Pomorskiego. Zawody sąorganizowana jest przez Pomorski Klub Orientacji „Harpagan”.

 

Zgłoszenia zawierające: imię i nazwisko, rok urodzenia, miejscowość, kategorię startową, należy przesyłać do 22 marca, na adres Klubu HARPAGAN– klub@harpagan.pl.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.harpagan.pl/klub/zawody/20120324/impreza.phpAgnieszka Lasinkiewicz

 

 

 

 

Foto: Phil Champion

Projekt i wykonanie: Mehowmy