Rowerem przez cały rok

W najbliższą sobotę (8.11) Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni zapraszają na wspólne jesienne świętowanie początku zimowego sezonu rowerowego. W trakcie inauguracji uroczyście otwarta zostanie nowa trasa rowerowo-rekreacyjna: pięciokilometrowa Pętla Reja, która poprowadzi malowniczymi drogami skraju wysoczyzny morenowej. 

Wspólny przejazd inauguracyjny rozpocznie się w sobotę 8.11.2014 o godz. 10:45 przy Stawie Reja (skrzyżowanie ulic Reja i Armii Krajowej w Sopocie). Uczestnicy dojadą wspólnie do leśnego parkingu przy leśniczówce Gołębiewo, gdzie przygotowano dla nic moc atrakcji: ognisko z kiełbaskami, tor rowerowy, grę w bule i inne zabawy. Jednym z najważniejszych punktów imprezy będzie konkurs na najlepsze przebranie, którego rozstrzygnięcie zaplanowano około godziny 13-tej.

 

Wstęp na imprezę jest wolny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Osoby zmotoryzowane będą mogły pozostawić pojazd na sąsiednim parkingu leśnym, kilkadziesiąt metrów od docelowego miejsca imprezy.

Pętla Reja jest 5-cio kilometrowym odcinkiem utwardzonych dróg leśnych na przedłużeniu ul. Reja w Sopocie. Różnica wysokości terenu na trasie przekracza 50 m., co czyni ją doskonałym miejscem treningu wytrzymałościowego.  Przeznaczona jest dla rowerzystów i biegaczy jako alternatywa dla zatłoczonej trasy nadmorskiej. W ramach prac zostanie oczyszczona i oznakowana, a na jej początku stanie estetyczna tablica przedstawiająca jej przebieg. 

„Dla użytkowników przygotowano również ślad GPS, który już teraz pobrać można ze strony internetowej miasta Sopotu” – tłumaczy Krzysztof Jałoszyński, podinspektor ds. komunikacji rowerowej w Sopocie.

 

 

 

 

 

Fot. waba.org

Projekt i wykonanie: Mehowmy