Ropoczęła się Zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem!

Płatki śniadaniowe, kasza, ryż, olej, dania dla dzieci – to produkty rekomendowane podczas tegorocznej zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem. Wystarczy zrobić trochę większe zakupy i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy będą czekali w okolicach sklepowych kas. 

Artykuły spożywcze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane do organizacji partnerskich Banków Żywności, które zajmują się codzienną pomocą niedożywionym dzieciom są to m. in : świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające najuboższym dzieciom i młodzieży.


Dzieci uczą się od rodziców.  – W tym roku zachęcamy do uczenia dzieci dzielenia się przez udział w zbiórce żywności Podziel się Posiłkiem. W Polsce 160 tysięcy dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Każdy może włączyć się w rozwiązywanie tego problemu i wzięcie udziału w zbiórce żywności Podziel się Posiłkiem. Liczy się każdy gest. – mówi Marek Borowski Preze Federacji Polskich Banków Żywności  Akcja ma charakter ogólnopolski i organizowana jest przez 32 Banki Żywności w partnerstwie z firmą Danone w 3 000 sklepów w całym kraju.

Zbiórka żywności Podziel się Posiłkiem on-line
Do końca października można także wziąć udział w zbiórce żywności on-line. Wystarczy wejść na charytatywni.allegro.pl i kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 7, 8 lub 15 posiłków dla dzieci.


Jak działa Zbiórka Żywności na charytatywni.allegro.pl?
Włącz się – kupując paczki z żywnością fundujesz posiłki dla niedożywionych dzieci!
1. Kup paczkę za 5, 10, 15 lub 50 zł. Każdy kilogram to wg przelicznika Banków Żywności 2 posiłki.
2. Środki zebrane na aukcji przekazywane są przez Allegro do Banków Żywności.
3. Banki Żywności kupują produkty od dostawców Tesco po specjalnie wynegocjowanych cenach.
4. Produkty ze sklepów dostarczone będą do magazynów Banków Żywności.

5. Stąd posegregowana i policzona żywność trafia do organizacji społecznych, świetlic, szkół i innych placówek opiekujących się niedożywionymi dziećmi.

Lista sklepów, które biorą udział w akcji TUTAJ.

Foto: facebook.com/bzsos

Projekt i wykonanie: Mehowmy