Restauracja dla dzieci

Gdzie spędza dzisiaj czas młoda mama z dzieckiem, która nie godzi się ze stereotypem umartwiającej się, zaniedbanej matrony? W trójmieście oczywiście z klasą – w restauracji BabyCafe.pl, która została jednym z laureatów ogólnopolskiego konkursu na restaurację i kawiarnię najbardziej przyjazną dzieciom (ogłoszonego przez AMA – Akademię Malucha Alantan).

 

Jest chwila po południu. Staję na sztucznym trawniku na tarasie przed restauracją BabyCafe.pl. Wchodzę do środka i odbiera mi mowę. Spodziewałam się pogryzanych ścian, zapachu talku i ręczników oraz plam z zupek dla dzieci. O jakże się myliłam! Jest czysto, schludnie i pachnie kawą, a piękny wystrój w spokojnych odcieniach różu i fioletu dodaje wnętrzu subtelnej klasy. Dziewczyna za barem uśmiecha się miło, telewizor nastawiony jest na kanał informacyjny, a kącik dla dzieci wygląda jak marzenie. Nic więc dziwnego, że właśnie ten lokal, jako jedyny w trójmieście, został wyróżniony Certyfikatem AMA.


Ich kalendarz zdaje się na bieżąco zapełniany. Na ścianie wisi tablica, na której kredą wypisano nadchodzące urodziny maluszków. Na czym polega ich sukces? To pewnie jest ich tajemnicą, ale myślę że ma to coś wspólnego z zajęciami, jakie oferują. Ponieważ urodziny, chrzciny i komunie to nie jest jedyna specjalność restauracji. Mamy mają do wyboru szereg zajęć rozwojowych dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat – między innymi balet, rytmikę i zajęcia plastyczne.


Wyjątkowość BabyCafe.pl polega jednak nie tylko na tym, że to lokal, gdzie dzieci nie są problemem. Tutaj każda mama może się zrelaksować przy pysznej kawie (słyszałam na mieście spore pochwały dla ich kasztanowo-różanego cappuccino:) oraz przy domowej kuchni. W menu nie znajdziemy dziwacznych i skomplikowanych dań, których nazwy trudno wymówić, znajdziemy natomiast domowe pierogi, rosół z domowym makaronem czy naleśniki – jednym słowem, dla każdego coś dobrego. Tak, właśnie da każdego, ponieważ mile widziani są wszyscy, nie tylko ci, którzy posiadają ze sobą dzieci. Niedroga i pyszna kawa powinna skusić zwłaszcza studentów 😉


Jak piszą o sobie: Dorosłym oferujemy miłą atmosferę, Internet bezprzewodowy, aktualną prasę, pyszności domowej kuchni (zupy z własnym makaronem, domowe pierogi, sezonowe wypieki oraz inne dania z codziennie starannie wybieranych świeżych produktów) wyśmienitą kawę, sąsiedztwo fitness Spójnia i odpoczynek w miejscu stworzonym właśnie dla WAS.

 

Ciekawskich tym razem najpierw zaproszę do lokalu, na ul. Słowackiego 4D we Wrzeszczu.


No i jak zwykle zapraszam do źródła, czyli na stronę internetową BabyCafe.pl http://babycafe.pl/, oraz na ich profil na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/BabyCafepl/109734822412654#!/pages/BabyCafepl/109734822412654.

 

 

Agnieszka „Yami” Borkowska

 

 

 

Foto: Izabela Wilma-Drzeżdżon

Projekt i wykonanie: Mehowmy