REKRUTACJA – GRUPOWA

REKRUTACJA – GRUPOWA
Zapraszamy do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu jakim jest 5.Gdańsk Maraton, który startuje 14 kwietnia 2019r. Poprzednie edycje gdańskiej imprezy, dzięki głosom osób w nim uczestniczących, zdobyły tytuł Złotego Biegu wśród dużych maratonów. Teraz Wy możecie stać się częścią tej wyjątkowej imprezy biegowej. Jej nieprzeciętność podkreśli m.in. trasa wiodąca przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AmberExpo przy ul. Żaglowej 11, a na 42. kilometrach trasy znajdzie się 14 punktów odżywczych i wodnych.
Zapraszamy i pamiętajcie: jak każda duża impreza w Gdańsku, również ta nie może się odbyć bez Waszego wsparcia! :)Potrzebujemy waszej pomocy na stanowiskach:

• Pakiety Startowe- zadanie polegające na przygotowaniu i posegregowaniu wszystkich pakietów startowych dla biegaczy.

• Biuro zawodów – to miejsce dla uczestników maratonu, w którym odbierają pakiety startowe. Działanie to wymaga odpowiedniej organizacji pracy, tak, aby każdy biegacz otrzymał swój pakiet.

• Trasa biegu- to zadanie, przy którym dbamy o płynny ruch mieszkańców przemieszczających się przy trasie biegu, w miejscach takich, jak przejścia dla pieszych, wyjazdy z posesji itp.

• Trasa Bieg Młodzieżowych i Bieg na 5 km- to zadanie, przy którym dbamy o płynny ruch mieszkańców przemieszczających się przy trasie biegu, w miejscach takich, jak przejścia dla pieszych, wyjazdy z posesji itp.

• Punkty wodne- są rozmieszczone na trasie maratonu i są to miejsca, w których biegacze mogą napić się wod. Do zadań wolontariuszy należy nalanie wody do kubeczków, a następnie podawanie ich biegaczom.

• Punkty odzywcze – są rozmieszczone na trasie maratonu i są to miejsca, w których biegacze mogą napić się wody, napoju izotonicznego oraz posilić się owocami. Do zadań wolontariuszy należy nalanie wody i napojów izotonicznych do kubeczków, a następnie podawanie ich biegaczom. Wolontariusze będą również przygotowywać owocei, a następnie podawać je biegaczom.

• Depozyty – to miejsce dla biegaczy, w którym zostawiają swoje rzeczy osobiste na czas biegu. Wolontariusze działający w depozytach mają za zadanie przyjmować rzeczy od biegaczy oraz sprawnie je wydawać w miarę, jak kolejni biegacze będą kończyli bieg. Działanie to wymaga odpowiedzialności i odpowiedniej organizacji pracy – rzeczy są oznaczone numerami startowymi biegaczy i do wolontariuszy należy sprawne ich przyjmowanie oraz wydawanie. Wolontariusze dbają także o to, żeby każdy biegacz otrzymał swoje własne rzeczy.

 

Wolontariuszom oferujemy:
• świetną zabawę :D,
• szkolenia wprowadzające,
• wodę i poczęstunek w czasie trwania wolontariatu,
• koszulkę wolontariusza,
• ubezpieczenie NNW na czas trwania wolontariatu,
• identyfikator zwalniający z opłat za przejazd komunikacją miejską na terenie Gdańska w dniu wydarzenia (autobusy i tramwaje),
• pisemne potwierdzenie odbycia wolontariatu,
• imprezę podsumowującą działanie ;

Wolontariuszom spoza Gdańska nie zapewniamy zakwaterowania na czas wolontariatu oraz nie zwracamy kosztów dojazdu do Gdańska. Osoby te, jeżeli chcą działać w ramach 5.Gdańsk Maratonu, muszą samodzielnie zapewnić sobie zakwaterowanie i dojazd.

Miejsca działania:
•AmberExpo
•Trasa biegu (zgodnie z mapą)

Harmonogram działania:

Czwartek 11.04.2019r:
10:00 do 14:00 (Pakiety Startowe)[15os]

Piątek 12.04.2019:
14:00 do 20:00 (Biuro Zawodów)[10os]

Sobota 13.04.2019:
9:00 do 18:00 (Biuro Zawodów)[20os]{System zmianowy}
9:00 do 15:00 (Depozyt)[20os]
8:00 do 14:00 (Trasa Bieg Młodzieżowych i Bieg na 5 km)[40os]

Niedziela 14.04.2019:
7:00 do 12:00 (Trasa Biegu)[90os]
7:30 do 14:30 (Punkty Odżywcze)
7:00 do 15:00 (Depozyty)[30os]

Dodatkowe informacje/oczekiwania:
-obowiązkowy udział w szkoleniach
-ze względu na limit miejsc aplikacja na ofertę nie jest równoznaczna z udziałem w akcji
– kolejność zgłoszeń decyduje o wyborze obszaru/miejsca działania

Jeżeli Ty i Twoja grupa jesodpowiedzialna i samodzielna oraz czuje się na siłach by pomóc to wiek nie stanowi przeszkody ! Wystarczy zgoda rodzica lub opiekuna prawnego na udział w wolontariacie.

Jak się zgłosić?
Do dnia 20 marca 2019r. należy wypełnić formularz rekrutacyjny .
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres jastrzebski@wolontariat.org.pl lub dzwoniąc pod numer 58 772 42 19

Projekt i wykonanie: Mehowmy