Rekrutacja do Wakacyjnego Stażu 2014 na półmetku!

To już półmetek naboru do akcji „Wakacyjny Staż 2014”. Rekrutacja chętnych zakończy się o północy 13 maja. Zgłoszenia należy składać on-line na stronie projektu www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl. W tym roku liczba oferowanych miejsc stażowych jest najwyższa w historii projektu: 83 fundatorów praktyk przygotowało w swoich firmach 324 miejsca stażowe!

Na gdańskich uczelniach wyższych, głównie w Biurach Karier, pojawiły się plakaty zachęcające studentów do udziału w akcji. Rekrutacja ruszyła 14 kwietnia.  Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem formularza elektronicznego zamieszczonego na stronie: www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl.

– Zachęcamy do składania aplikacji zarówno studentów, ja i absolwentów uczelni wyższych. Lista firm z opisem stanowisk i oczekiwanych kompetencji znajduje się na naszej stronie. Jest tylu pracodawców i branż, w których można podjąć pracę, że każdy znajdzie coś dla siebie – podkreśla Katarzyna Swarcewicz, z Gdańskiego Centrum Obsługi Przedsiębiorców.

Staże w ramach akcji trwają minimum miesiąc – w okresie od lipca do końca września. Ich termin ustala się indywidualnie z fundatorem stażu. Wynagrodzenie za miesiąc pracy wynosi min. 1000 zł brutto. 

Akcja „Wakacyjny Staż” organizowana jest w Gdańsku po raz dwunasty. Poprzez staże i praktyki Miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy. 

Do ubiegłorocznej edycji „Wakacyjnego Stażu” zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów. Aplikacje złożyło 2155 chętnych! Rywalizacja między nimi była bardzo duża, bowiem w 64 gdańskich firmach czekały na nich 292 miejsca. Pracę otrzymali najlepsi. Akcją zainteresowane były bardziej panie. Złożyły one 64 % aplikacji – 1371, natomiast mężczyźni 36 % 784 zgłoszeń.

 

 

 

 

 

Foto: www.industryplug.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy