Redaktorzy sportowi poszukiwani

Pisaliśmy już na łamach Kiwi o oficjalnym programie edukacji zdrowotnej Respect your Health 2012. Pojawiła się kolejna okazja żeby w łączyć się osobiście w projekt – organizatorzy po raz kolejny poszukują redaktorów sportowych.

 

Respect your Health to oficjalny program UEFA 2012 dotyczący edukacji zdrowotnej. Projekt podkreśla istotę zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i stosowania zasady fair play nie tylko na boisku. Ważnym elementem przedsięwzięcia są relacje z imprez prozdrowotnych organizowanych w Miastach Gospodarzach UEFA EURO 2012. Do obowiązków dziennikarza należeć będzie między innymi tworzenie artykułów-relacji, które umieszczane będą stronie http://respectyourhealth.eu/pl. Redaktorzy będą także odpowiedzialni za przeprowadzanie wywiadów z uczestnikami imprez oraz robienie i obrabianie zdjęć. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy-redaktorów, każdy będzie mógł się przekonać, że Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to nie tylko trwający miesiąc turniej, ale też okazja do pozytywnych zmian w społeczeństwach krajów organizujących tą wyjątkową imprezę.

 

Od wolontariuszy wymaga się lekkiego pióra, umiejętności tworzenia artykułów, kreatywności, sumienności i dyspozycyjności w czasie trwania projektu (od grudnia 2011 do końca sierpnia 2012). Każdy z redaktorów zaangażowanych w program Respect your Health otrzyma oficjalny certyfikat, a informacja o uczestnictwie w nim umieszczona zostanie na oficjalnej stronie projektu.

 

Warto się pospieszyć bowiem rekrutacja trwa tylko do 19 grudnia 2011. Swoją kandydaturę zgłaszać można na stronie www.v4sport.eu/pl

 

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy