Recital fortepianowy Diny Joffe

Gorąco zapraszamy na recital fortepianowy 
Diny Yoffe która jest Laureatką II nagrody IX Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

START: godz. 19.00
BILETY: 10 zł (ulgowe) i 20 zł (normalne) będzie można nabyć w Ratuszu Staromiejskim w dniu koncertu w godz. 18.00-19.00

Sponsor: Grupa LOTOS S.A.
Mecenat: dofinansowanie z dotacji Miasta Gdańsk

PROGRAM

Johannes Brahms (1833-1897)
7 Fantazji op. 116
1. Capriccio d-moll
2. Intermezzo a-moll
3. Capriccio g-moll
4. . Intermezzo E-dur
5. . Intermezzo e-moll
6. . Intermezzo E-dur
7. Capriccio d-moll

Sergiusz Prokofiew (1891-1953)
Sonata c-moll op. 29 nr 4
Allegro molto sostenuto
Andante assai
Allegro con brio, ma non leggiero

Przerwa

Fryderyk Chopin (1810-1849)
Nokturn Es-dur op. 55 nr 2
Sonata b-moll op. 58
Allegro maestoso
Scherzo: Molto vivace
Largo
Finale: Presto non tanto; Agitato

Dina Yoffe zachwyciła polską publiczność po raz pierwszy na IX Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (1975) gdzie zdobyła II nagrodę, a lepszym wówczas pianistą okazał się tylko Krystian Zimerman. Dina Yoffe jest również laureatką II nagrody Muzycznego Konkursu im. Roberta Schumanna w Zwickau (1974).
Artystka urodziła się w Rydze. Ukończyła Konserwatorium Muzyczne im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w klasie prof. Wiery Gornostajewej.
Występowała z recitalami i koncertami na całym świecie, a towarzyszyły jej słynne orkiestry i światowej sławy dyrygenci, jak Zubin Mehta (Izraelska Orkiestra Symfoniczna), Neville Marriner (Orkiestra Radia Japońskiego NHK), Valery Gergiev i Dmitri Kitaenko (Moskiewska Orkiestra Filharmoniczna), James DePreist (Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra), Gidon Kremer (Kameralna Orkiestra Kremerata Baltica), Yuri Bashmet (‘Moscow Soloists’), Jacek Kaspszyk (Sinfonia Varsovia).
Pianistka jest także cenionym pedagogiem i jurorem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Cleveland (USA), Kijowie, Odessie (Ukraina), Takamatsu (Japonia). W latach 1989–1996 Yoffe była profesorem Akademii Muzycznej Samuela Rubina na Uniwersytecie w Tel Awiwie, zaś od 1995 do 2000 roku prowadziła gościnnie klasę mistrzowską Yamaha w Paryżu, Nowym Jorku, Hamburgu i Tokio. Jest również dyrektorem artystycznym festiwalu i klas mistrzowskich w Moulin D’Andé we Francji. Od 2000 roku pianistka daje gościnne lekcje na Summit Music Festival w Nowym Jorku i prowadzi wiele kursów mistrzowskich we Francji, Niemczech oraz w Royal Academy of Music w Londynie. Jest profesorem w Międzynarodowej Akademii im. Antona Rubinsteina w Niemczech.
Pianistka dokonała licznych nagrań płytowych, m.in. dzieł F. Chopina, F. Schuberta, R. Schumanna, C. Francka, S. Prokofiewa.

Projekt i wykonanie: Mehowmy