Razem dla studentów

Grupa GPEC i Politechnika Gdańska podpisały porozumienie o współpracy nauki z biznesem. W ramach tego partnerstwa studenci Politechniki otrzymają stypendia motywacyjne, wykonają płatne projekty biznesowe, wezmą udział w wyjazdowych zajęciach, a nawet dostaną… pracę.

 

– Porozumienie z Grupą GPEC to kolejny krok uczelni w zacieśnianiu współpracy z biznesem. Chcemy na uczelni kształcić absolwentów odpowiadających na potrzeby rynku. Stawiamy na nową filozofię kształcenia. Zależy nam, by student umiał pracować w zespole i potrafił zachować się w sytuacjach kryzysowych – mówi prof. Marek Dzida, prorektor ds. kształcenia Politechniki Gdańskiej.

 

Współpraca Grupy GPEC i Politechniki Gdańskiej odbywać się będzie na kilku płaszczyznach, tak by finalnie przynieść jak najlepsze efekty w zakresie promowania i rozwoju edukacji oraz stworzenia studentom nowych możliwości. Dla Grupy GPEC to szansa na pozyskanie nowego know-how w zakresie nowych technologii, a także możliwość przyciągnięcia młodych talentów do organizacji.

 

Ważnym elementem współpracy będzie program „Kierunek Grupa GPEC”, w ramach którego Grupa GPEC ufunduje stypendia oraz zatrudni przynajmniej na rok najlepszych studentów kierunków studiów związanych z branżą ciepłowniczą na wydziałach: inżynieria lądowa i środowiska, elektrotechnika i automatyka, mechaniczny, oceanografia i okrętownictwo.

 

Grupa GPEC i Politechnika Gdańska są również partnerami międzynarodowego programu „Enactus”. Zgodnie z założeniami projektu studenci wspólnie z liderami biznesu realizują projekty z obszaru CSR w swoich lokalnych społecznościach. Program będzie łącznikiem pomiędzy firmami Grupy GPEC a przyszłymi pracownikami.

 

– Dla studentów Politechniki zorganizowane zostaną też zajęcia praktyczne w siedzibach Grupy GPEC. Chcemy, żeby studenci mieli szanse zapoznać się z naszą organizacją od środka i zdobyć cenne doświadczenia. Jesteśmy uznanym pracodawcą, mamy studentom wiele do zaoferowania, oczywistym jest więc, że chcemy przyciągnąć do nas młodych ludzi z największym potencjałem – mówi Lucyna Federowicz, Dyrektor ds. Personalnych i Strategii Grupy GPEC.

 

W ramach porozumienia Grupa GPEC i Politechnika Gdańska współpracować będą także przy projektach sponsorowanych, inicjatywach z obszarów zdefiniowanych przez gdańską firmę. Będą one merytorycznym wkładem studentów w realizację potrzeb biznesu.

 

– Zaplanowane działania są różnorodne i wieloaspektowe, dlatego najlepsi studenci, a takich poszukujemy, na pewno znajdą coś dla siebie i skorzystają ze wsparcia i wiedzy ekspertów branży – przekonuje Federowicz.

 

Jak ważny dla studentów jest rozwój zawodowy, eksperci Grupy GPEC przekonują się co roku dzięki badaniom przeprowadzanym cyklicznie podczas Inżynierskich Targów Pracy Politechniki Gdańskiej. W minionym roku ponad 90 proc. studentów uznało stabilizację i rozwój zawodowy jako najważniejsze.

Projekt i wykonanie: Mehowmy