Radni Gdańska zapraszają do zwiedzania

W najbliższą sobotę otwarte zostaną drzwi do Nowego Ratusza.  Będzie można zwiedzić nie tylko mury historycznego budynku, ale również porozmawiać ze swoimi radnymi i zrelaksować się wraz z całą rodziną.


Radni Gdańska do swojej siedziby zapraszają mieszkańców, jak też turystów. „Dzień otwarty” to doskonały moment, aby lepiej poznać swoich radnych,  ich plany oraz przedyskutować sprawy związane z funkcjonowaniem miasta.


10 września 2011 r. w godzinach 9.00-14.00 Nowy Ratusz ukaże zwiedzającym miejsca na co dzień niedostępne, których historia zostanie dokładnie omówiona przez licencjonowanych przewodników PTTK. „Dzień otwarty” sprzyja rodzinom z dziećmi, dla których przygotowano wyjątkowo dużo atrakcji. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z elektronicznym systemem do głosowania, udostępnione będą też odznaczenia przyznawane przez Radę i uroczyste stroje gdańskich rajców. Na gości będą czekać jeszcze inne niespodzianki – pokaz psów ratowniczych, robot pirotechniczny, małe ZOO i wiele, wiele innych.


Warto uczestniczyć w tego typu imprezach. Każdy mieszkaniec powinien wiedzieć jak wygląda miejsce, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje względem miasta oraz jaka jest jego historia. Ponadto jest to wspaniała okazja do bliższego poznania Radnych, specyfiki ich pracy, wypowiedzenia się na temat wszystkiego, co związane z ich działaniem, zasugerowania problemów i udzielenia pochwał za dobrze wykonaną pracę . Cała impreza utrzymana będzie w duchu edukacyjnym, ale jej forma przyjmie postać rozrywki, co znacznie ułatwi przyswajanie wiedzy zarówno młodszym, jak też starszym gościom.

 

Justyna Bastrzyk

Projekt i wykonanie: Mehowmy