Przytulać każdy może

Najpierw zbiórka pod Złotą Bramą, później przemarsz na Długą, a na koniec mnóstwo uścisków. Tak będzie wyglądał Gdański Dzień Przytulania, organizowany 24 czerwca, przez Grupę „Budzimy Gdańsk”.

 

Impreza skierowana jest do każdego z nas, ale przede wszystkim do tych, którzy mają dużo pozytywnej energii i chcieliby się nią podzielić. Na Długim Targu to właśnie oni będą rozdawali darmowe uściski. Jak deklarują organizatorzy -Przytulamy dorosłych, dzieci, miejscowych, turystów i wszystkich pozytywnie nastawionych do życia, dzieląc się z nimi radosnym akcentem.-

 

Przemarsz wyruszy spod Złotej Bramy o godzinie 13:55. Będzie przemieszczał się ulicami Długą, Jana Heweliusza, Św. Ducha, Piwną, Grobla, Długim Pobrzeżem, Mariacką i zakończy się na Długiej, pod Fontanną Neptuna. W miejscu zbiórki zrobione zostanie „przytulaśne zdjęcie”. Ma ono uwiecznić tegoroczne spotkanie. O 15.00 zaplanowano kolejną zbiórkę pod Złotą Bramą i wyjazd do G.C.H. Manhattan, w którym na uczestników czekało będzie jeszcze więcej przytulania.

 

W ubiegłym roku na Starówce, oprócz setki przytulających się osób, pojawiły się także transparenty przygotowane specjalnie na tę okazję. Napisy głosiły „Dzień przytulania”, „Free Hugs”, oraz „Darmowe przytulanie”. Miejmy nadzieję, że i w tym roku, ciekawych plakatów nie zabraknie.

 

Impreza organizowana jest w kilku miastach Polski. Przytulać się będą mieszkańcy m.in. Warszawy, Wrocławia, Katowic, Poznania, Bydgoszczy i Grudziądza. Główna impreza, organizowana przez Radio Eska i Hoop Colę, odbędzie się w Łodzi. To tam oprócz przytulania, twórcy spotkania przewidzieli również koncert Moniki Brodki i zespołu Manchester.

 

Na stronie http://www.dzienprzytulania.pl/ można stworzyć własnego Przytulaka i wysłać go mailowo do wybranej osoby. Przytulak będzie miał wybraną przez nas główkę, tułów, nóżki i rączki. To dobra okazja, żeby przytulić kogoś, kogo nie mamy na wyciągnięcie ręki.

 

 

Agnieszka Lasinkiewicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy