Przynieś swój projektor!

Bring Your Own Beamer (BYOB) to otwarta formuła jednodniowej galerii. Każdy może stać się jej częścią przynosząc własny laptop i projektor i wspólnie z zaproszonymi artystami wypełnić białą przestrzeń tymczasowymi wizualizacjami, filmami czy zdjęciami.


II edycja odbędzie się 15 lipca o godz. 22.00 w podwórzu Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40 oraz na ścianach, oknach i bramach ulicy Kuśnierskiej.


BYOB Gdańsk jest częścią ogólnopolskiej sieci BYOB Poland oraz ogólnoświatowej sieci BYOB zapoczątkowanej w 2010 roku w Berlinie przez Rafaela Rozendaala. Pierwszy gdański BYOB odbył się 9 marca 2012  w Instytucie Kultury Miejskiej. Druga edycja wydarzenia przenosi się na zewnątrz budynku. Galeria multimedialna zaistnieje na kilka godzin w podwórzu Instytutu Kultury Miejskiej oraz na ścianach, oknach i bramach ulicy Kuśnierskiej. W podwórzu będzie zainstalowane również otwarte dla każdego stanowisko muzyczne.


Zgłoszenia do BYOB przyjmowane są do 14 lipca pod adresem byob@ikm.gda.pl.


Specjalnym wydarzeniem rozpoczynającym lipcowy BYOB będzie multimedialny koncert zespołu THE SAINTBOX, który odbędzie się na Długim Targu o godzinie 22.00. Wystąpią: Gaba Kulka, Olo Walicki, Hubert Zemler, Maciek Szupica. Muzyka THE SAINBOX przypomina formą i nastrojem ścieżkę dźwiękową do onirycznego filmu, nawiązującą do muzyki klasycznej, eklektycznego jazzu z lat siedemdziesiątych, rocka i folku. Teksty w interpretacji Gaby Kulki, śpiewane są po angielsku, francusku, niemiecku i po łacinie.
 

 

 

Źródło: mat. prasowe

Foto: www.byobworldwide.com

Projekt i wykonanie: Mehowmy