Przyjacielski Wilk

Słuchacze Radia Plus już mieli okazje usłyszeć bajkę pt O Kaszubskim Wilku, którą napisali   uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Przyjaźni. Opowieść powstała w ramach warsztatów tworzenia opowieści, które przeprowadzili trenerzy Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju na terenie kilkunastu szkół podstawowych woj. pomorskiego.

Premiera mini słuchowiska nagranego m.in. przez aktorów Białostockiego Teatru Lalek odbyła się z okazji „Mikołajek” 6 grudnia.

Kolejna bajka pt. Jak Yeti szukał przyjaciela, pojawi się na antenie Radia Plus w najbliższy czwartek 13 grudnia również o godz. 19.30. Ta urocza bajka powstała w Żukowie w  klasie III c.

Do sukcesu Fundacji GFTR znowu przyczynili się współpracujący z nami wolontariusze, którzy uczestniczyli  w warsztatach tworzenia opowieści, robili zdjęcia, pomagali w  organizacji oraz promocji projektu.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i mamy nadzieje, że udział w naszych  działaniach jest ciekawy jak i wzbogacający dla obu stron.

Fundacja GFTR od 2 lat prowadzi warsztaty tworzenia opowieści. Współpracuje z londyńskim ośrodkiem rozwoju kreatywności dzieci Children’s Story Centre Discover.

Z naszymi bajkami zapisanymi i nagranymi w formie audio można się zapoznać wchodząc na www.gftr.pl

Finansowanie przedsięwzięcia zapewniło: Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Narodowe Centrum Kultury.

AWi

 

               

Projekt i wykonanie: Mehowmy