Przeżyj te mistrzostwa razem z wolontariuszem!

Zeszły weekend to Targi Turystyczne, które oprócz strefy typowo wypoczynkowo-rekreacyjnej posiadały również strefę niezwykłą i szczególną – strefę Mistrzostw.

 

Targi Turystyczne to prezentacja setek możliwości i sposobów na spędzenie wolnego czasu. Co można robić, kiedy akurat mamy wolne od pracy? Można wybrać się na wyprawę kajakiem, pojechać samochodem do Chorwacji, czy zaplanować ciekawą rundę po Polsce korzystając z oferty, prezentujących się na targach województw. Można też wolny czas spędzić w sposób daleki od wszelkich schematów i w sposób niezwykle atrakcyjny – razem z wolontariuszem Miast Gospodarzy EURO 2012.

 

Wolontariusze

W Gdańsku podczas Mistrzostw Europy w Piłkę Nożną, będzie działało 600 wolontariuszy, którzy będą działali w ramach programu Wolontariatu Miast Gospodarzy EURO2012. Każdy z nich otrzyma specjalny strój, dzięki któremu będzie rozpoznawalny w mieście, ponadto zostanie wyposażony w komplet materiałów informacyjnych, będzie miał zapewniony posiłek, bezpłatne przejazdy komunikacją miejską oraz ubezpieczenie. Wolontariusze szukają jednak dachu nad głową, część z nich to mieszkańcy Gdańska, jednak sporą część stanowią wolontariusze z najróżniejszych zakątków świata, zaczynając od Australii przez Afrykę, a na najbliższej nam pod względem kilometrów Europy kończąc.


Pokazać kawałek Trójmiasta

Każdy z nas może pokazać wolontariuszowi kawałek Trójmiasta, opowiedzieć mu jak Polska wygląda naprawdę, wytłumaczyć, że Polska to nie Syberia i naprawdę mamy tutaj elektryczność. Każdy z nas może mieć również nieocenioną możliwość spędzenia tych mistrzostw w szczególny sposób – zapewniając wolontariuszowi nocleg. Czemu to taki szczególny sposób na spędzenie nadchodzących Mistrzostw? Możemy z wolontariuszem wymienić się poglądami, możemy posłuchać o tradycjach i zwyczajach kraju, z którego pochodzi. Możemy zorganizować wspólną kolację, gdzie każdy pochwali się najlepszymi daniami ze swojego kraju. Możemy się wiele nauczyć: podstaw języka, wypytać o ciekawe miejsca, zabytki i tanie noclegi, jeżeli w przyszłości planowalibyśmy wyjazd do kraju wolontariusza.

 

Wystarczy łóżko

Jakie mamy obowiązki? Nie musimy zapewnić wolontariuszowi oddzielnego pokoju czy oddzielnej łazienki – wystarczy łóżko. Nie musimy również zapewniać mu pobytu na cały miesiąc, może być to wybrany okres. Co musimy zrobić? Wypełnić specjalny formularz, w tym celu należy pobrać formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej www.gdansk.pl lub www.wolontariatmiejski2012.pl, a następnie wysłać go do 25 kwietnia na adres e-mail: barbara.toczynska@gdansk.gda.pl. Od 26 kwietnia do 7 maja potrwa weryfikacja nadesłanych zgłoszeń, a 8 maja wybrane osoby zostaną zaproszone do współpracy przy projekcie. Wolontariusza ugościć można w jednym lub w dwóch z podanych terminów (27.05.2012 – 08.06.2012, 08.06.2012 – 20.06.2012 , 20.06.2012 – 02.07.2012), bądź na cały okres mistrzostw. Na wszystkich, którzy staną się Gospodarzami dla pracujących podczas Turnieju Wolontariuszy czekają pakiety wyjątkowych gdańskich pamiątek UEFA EURO 2012.

 

Otwórz się na innych, pokaż jak gościnni jesteśmy i baw się wyjątkowo podczas mistrzostw.

Projekt i wykonanie: Mehowmy