Przejedź się czerwoną legendą

Dwie legendy motoryzacji: czerwony „ogórek” i potężny Ikarus kursują ulicami Gdańska. Warto skorzystać, bo to kawałek sporej historii, nie tylko autobusów, ale też samego miasta.

 

Bus Tour, czyli „ogórek” swoje kursy rozpoczął pod koniec czerwca i będzie jeździł jeszcze do 28 sierpnia.  „Ogórek” kursuje tylko w weekendy, w sobotę swój pierwszy kurs rozpoczyna o 11:25, wyruszając sprzed City Forum w Gdańsku Głównym. Następne dwa kursy rozpoczynają się o 13:20 i 14:35. Pierwszym punktem turystycznym na trasie przejazdu jest Plac Solidarności, następnie autobus dojeżdża do Twierdzy Wisłoujście – twierdzy zbudowanej jeszcze w XV wieku, po to, aby kontrolować ruch statków, a także, aby bronić dostępu do gdańskiego portu. Trasa turystycznego przejazdu wiedzie przez PGE Arenę, Operę Bałtycką i kończy się na Dworcu w Gdańsku Głównym. W niedzielę pierwszy kurs rozpoczyna się o 11:15 – trasa do Latarni Morskiej w Nowym Porcie i o 12:25 – trasa do ZOO. W sobotę na pokładzie czerwonego „ogórka” dyżuruje przewodnik, żeby dostać się na pokład trzeba wykupić bilet. Ceny biletów w sobotę to: 6 złotych – bilet normalny, 4,5 złotych – bilet ulgowy i 15 złotych bilet rodzinny. W niedzielę jest taniej: bilet normalny – 4 złote, ulgowy 3 złote i rodzinny 10 złote.

 

Zabytkowy Ikarus ruszył wraz z początkiem Jarmarku Dominikańskiego i dla odmiany kursuje w dni powszednie. Autobus kursuje do Latarni Morskiej w Nowym Porcie aż do 19 sierpnia. Odjazdy z Dworca w Gdańsku Głównym w dwóch porach, o 11:15 i 12:35. Bielety do nabycia u kierowcy w cenie 4 złote – bilet normalny, 3 złote – bilet ulgowy i 10 złotych bilet rodzinny.

Projekt i wykonanie: Mehowmy