Przejdź do historii – zostań reporterem

Od dziecka byłeś w centrum uwagi? Jesteś ciekawy świata lubisz rozmawiać z ludźmi i wszędzie cię pełno? Weź udział w niezwykłej przygodzie. Zgłoszenia tylko do 22 stycznia!

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych interesujących się fotografią i dziennikarstwem do wzięcia udziału w Muzealnym Medi@projekcie. Medi@projekt to warsztaty dziennikarskie, ale nie tylko – to również zajęcia z fotografem. W trakcie projektu uczestnicy będą poznawali podstawy zawodu dziennikarza i to pod czujnym okiem dziennikarzy z redakcji „Dziennika Bałtyckiego”. Czego można się nauczyć? Pisania relacji, reportaży historycznych czy przeprowadzania wywiadów, a także redakcji tekstu i korekty językowej. Ponadto podczas zajęć z fotografem będzie można zgłębić wiedzę na temat fotografii prasowej oraz różnych technik fotografowania. Warsztaty będą odbywać się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych w siedzibie Muzeum. Nabyte umiejętności młodzi dziennikarze i fotografowie sprawdzą podczas wydarzeń plenerowych, w których będzie brało udział Muzeum II Wojny Światowej (m.in. wyjazd do Poznania oraz na Hel). Co więcej – zebrany materiał fotograficzny oraz dziennikarski posłuży uczestnikom projektu do stworzenia folderu poświęconego działaniom edukacyjnym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To jeszcze nie koniec atrakcji – w ramach Muzealnego Medi@projektu będzie okazja poznać pracę fotoreportera wojennego oraz przyjrzeć się procesowi powstawania podziemnej gazety w czasie  II wojny światowej.

Formularz zgłoszeniowy wraz z krótkim uzasadnieniem własnej kandydatury (opis dotychczasowych dokonań fotograficznych/dziennikarskich lub/i plany przyszłych działań w tych dziedzinach) należy wysyłać na adres: k.zienkiewicz@muzeum1939.pl w terminie do 22 stycznia 2012 r. W formularzu zgłoszeniowym należy wpisać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon kontaktowy i nazwę szkoły). Formularz w pliku pdf można pobrać ze stronie http://www.muzeum1939.pl

 

 

 

 

Foto: Daniel R. Blume

Projekt i wykonanie: Mehowmy