Przedsmak Euro

Trwają naprawdę gorące przygotowania do wtorkowego meczu Polska-Niemcy na PGE arena, a żeby tą gorączkę ostudzić niezbędni są wolontariusze – mistrzowie wsparcia.

 

Przygotowania wolontariuszy do godziny zero zaczęły się w piękne sobotnie popołudnie. Na ten dzień  budynek Miejskiej Instytucji Kultury Gdańsk 2016  zamienił się w prawdziwy sztab organizacyjny wolontariuszy.

 

Projekt koordynowany przez jednostkę Urzędu Miasta, Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 oraz Regionalne Centrum Wolontariatu zainteresował kilkudziesięciu mieszkańców Gdańska i nie tylko, chcących pomóc w organizacji piłkarskiego wydarzenia na światowym poziomie. Wszyscy poznali szczegóły przedsięwzięcia oraz zadania, jakie będą wykonywać w dniu samego meczu, a będzie co robić. Przede wszystkim wolontariusze będą usprawniać komunikację,  pomagając kibicom w przemieszczaniu się, będą wspierać Centrum Dowodzenia, a także będą pomagać osobom z niepełnosprawnościami.

 

Jak będzie wyglądał sam dzień meczowy? To zostało już dokładnie zaplanowane. Wolontariusze zostali podzieleni na podzespoły, które będą działały w trzech strefach. Zadanie numer jeden – udzielanie informacji o sposobach dotarcia do stadionu, parkingach i komunikacji miejskiej kibicom obu reprezentacji oraz zaproszonym gościom. Wszystko po to, aby każdy kibic dobrze wspominał swój pobyt w Gdańsku i przede wszystkim, żeby czuł się bezpiecznie.

 

Część organizacyjna to nie wszystko w tajnym sztabie wolontariuszy przy ulicy Długiej, nie zabrakło czasu na chwilę oddechu. Quiz wiedzy o futbolu, piłkarzach i mistrzostwach Europy wzbudzał wielkie emocje nawet u wolontariuszek.

 

chaperone

Projekt i wykonanie: Mehowmy