Prowadzisz biznes w sposób odpowiedzialny? Pochwal się! Zgłoś swoją praktykę do raportu

Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór dobrych praktyk do 10. jubileuszowej edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Raport, będący podsumowaniem zaangażowania firm w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu w danym roku oraz przeglądem najważniejszych wątków w tym obszarze, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych publikacji dotyczących praktyki CSR w Polsce.

 

W tegorocznej edycji Raportu najbardziej cenione będzie innowacyjne podejście do realizacji zasad społecznej odpowiedzialności w biznesie. Podążając za europejskimi trendami CSR, w tym roku Forum zastosowało podział dobrych praktyk na siedem obszarów, zgodnie z nowo wypracowaną międzynarodową normą ISO 26000 dotyczącą społecznej odpowiedzialności. Firmy mogą zgłaszać praktyki w następujących obszarach:

  • Ład organizacyjny,

  • Prawa człowieka,

  • Praktyki/aspekty pracownicze,

  • Środowisko naturalne,

  • Uczciwe praktyki rynkowe,

  • Zagadnienia konsumenckie,

  • Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.


Warunkiem przyjęcia dobrej praktyki do publikacji jest jej pozytywne zweryfikowanie przez Komitet Merytoryczny składający się z przedstawicieli i przedstawicielek Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Szczegółowe zasady weryfikacji i zasad publikacji praktyk w Raporcie znajdują się tutaj: http://odpowiedzialnybiznes.pl/public/files/Zasady_publikacji_Raport2011.pdf.


Zakwalifikowane praktyki zostaną opisane w drukowanej oraz elektronicznej (e-book) wersji Raportu, a także znajdą się w wyszukiwarce dobrych praktyk CSR dostępnej na portalu www.odpowiedzialnybiznes.pl. Opublikowanie praktyki jest nieodpłatne.


Praktyki można zgłaszać do 9 stycznia 2012 roku, wypełniając formularz online dostępny pod adresem www.raport2011.odpowiedzialnybiznes.pl.

 

 

 

Źródło: http://odpowiedzialnybiznes.pl/pl/praktyka-csr/aktualnosci.html?id=5372

Projekt i wykonanie: Mehowmy