Program wolontariatu długoterminowego w Niemczech

Internationale Jugendgemeinschsaftsdienst zaprasza do udziału w programie „Wolontarystyczny Rok Socjalny”.

Międzynarodowa Organizacja Młodzieżowa po raz kolejny organizuje program wolontariatu długoterminowego pn. „Wolontarystyczny Rok Socjalny” w obszarze pracy socjalnej i pedagogiki, który odbywa się w Niemczech (Dolna Saksonia). Idea programu nakierowana jest na kształcenie, podnoszenie kwalifikacji i wzmacnianie młodych osób na rynku pracy w Polsce poprzez świadczenie wolontariatu na rzecz niemieckich organizacji pomocowych.

Wolontariat rozpoczyna się od sierpnia lub  września każdego roku i trwa 12 miesięcy. Skierowany jest do osób pełnoletnich do 26 rż., które chcą zdobyć niezbędne doświadczenie zawodowe, stać się niezależnym, poznać nowych ludzi i zbierać doświadczenia międzynarodowe! Wolontarystyczny Rok Socjalny można odbywać w organizacjach socjalnych, m.in.: w warsztatach i szkołach dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, przedszkolach, szkołach, świetlicach terapeutycznych, organizacjach dla dzieci i młodzieży, centrach i dziennych placówkach dla osób starszych. Każdemu z uczestników, zgodnie z jego zainteresowaniami, wybierane jest miejsce pracy na terenie Niedersachsen (Dolnej Saksonii).

Rok przygody – doświadczenie zawodowe – doskonalenie umiejętności językowych – znajomości międzynarodowe – obywatelstwo europejskie – zabawa – podróże – warsztaty!

Dowiedz się więcej tu –> wolontariat w Niemczech

Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej nt. warunków i przebiegu programu i/lub aplikować, skontaktuj się z koordynatorką: 
Monika Chypcińska
E-Mail: monika.chypcinska@ijgd.de
Tel.: +49 5121 20 661 38  

Projekt i wykonanie: Mehowmy