Program „LOTOS – Mistrzowie w pasach” ratuje życie

14 sierpnia specjalny PIT STOP programu „LOTOS – Mistrzowie w pasach” stanął  w Gdańsku na stacji LOTOS przy Operze Bałtyckiej. Z inspekcji skorzystało około 50 kierowców i ich pasażerów, z których troje dzięki tej kontroli uniknęło pewnej śmierci.


W czwartek poprzedzający długi, sierpniowy weekend mistrzowski PIT STOP stanął na stacji przy al. Zwycięstwa 13. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w bezpłatnej inspekcji pasów i fotelików dziecięcych już od godziny 11.00. Cała akcja odbywa się w ramach programu społecznego „LOTOS – Mistrzowie w pasach” organizowanego przez Grupę LOTOS.


Eksperci Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego po raz kolejny eliminowali błędy kierowców i pasażerów poprawiając tym samym ich bezpieczeństwo podczas podróży. Źle zapięte pasy, nieprawidłowy montaż czy błędnie dobrany fotelik dla dziecka to najczęstsze błędy z jakimi mieli do czynienia specjaliści. Nie będzie też dużym nadużyciem stwierdzenie, że trzem pasażerom wręcz uratowano życie. Popełnili oni tak dużo błędów, że podczas ewentualnej kolizji ich podróż mogłaby zakończyć się tragicznym scenariuszem.


Niezwykle pozytywnie nastrajają reakcje kierowców i pasażerów, którzy proszą o to, aby szerzyć tę wiedzę w całym kraju lub wnioskują o włączenie takiego szkolenia w program kursu na prawo jazdy. Wszyscy, którzy nie mogli wcześniej skorzystać z programu będą mogli nadrobić zaległości już w najbliższą sobotę (23 sierpnia) na stacji paliw LOTOS Gdynia-Redłowo – Al. Zwycięstwa 165 w godz. 11.00 – 17.00.


Do tej pory przeprowadzono trzy inspekcje fotelików i pasów bezpieczeństwa na wybranych stacjach benzynowych LOTOS na Pomorzu. Zrealizowano także tematyczne seminaria „Bezpiecznie – Chce się żyć!” w Gdańsku, Słupsku i Chojnicach.

Projekt i wykonanie: Mehowmy