Profilaktyczne badania USG dla najmłodszych w Gdyni

W dniach 7 i 8 sierpnia /piątek i sobota/podczas Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, Fundacja Ronalda McDonalda, dzięki współpracy z EuCO,  zaprasza na profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.


Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze. A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale.


Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.


Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 570 717 569. Zapisy ruszają 30 lipca o 9.00 i trwają do wypełnienia list. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona. O wcześniejszym zakończeniu zapisów poinformujemy na stronie Fundacji oraz na FB.


Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, specjalnej klinice na kołach,  który stanie przy skrzyżowaniu alei Topolowej z aleją Jana Pawła II. Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.


Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już blisko 29 000 dzieci.


Więcej informacji na stronie www.frm.org.pl oraz na profilu Fundacji na FB www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda.

 

 

 

 

 

Foto: gdyniasport.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy