Profesjonalnie i w super atmosferze – relacja ze szkolenia „Poznaj fundrising”

Wczoraj w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku odbyło się szkolenie „Poznaj fundrising”.

 

Szkolenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 11:00 i trwało trzy godziny. W szkoleniu uczestniczyło ponad trzydzieści osób z trójmiejskich organizacji pozarządowych. Szkolenie miało bardziej formę luźnej rozmowy podczas której wymieniano się doświadczeniami i spostrzeżeniami niż określonego ścisłymi ramami wykładu. Spotkanie prowadził Maciej Piekarz, członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (Direct Dialog Manager Greenpeace Polska). Maciej, niezwykle otwarty, szkolenie w sposób elastyczny dopasowywał na bieżąco do potrzeb grupy.

 

Szkolenie obejmowało ważne zagadnienia, których wyjaśnienie miało służyć pogłębieniu wiedzy na temat fundrisingu. Przede wszystkim Maciej omówił formy fundrisingu, przedstawił plusy i minusy każdej z form, pokazał również, że fundraising to nie tylko zbieranie funduszy, ale również element kampanii PR.

 

Reakcja zwrotna uczestników szkolenia była bardzo pozytywna. Jak mówi uczestniczka szkolenia, Monika Kaczmar ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare” – Wrażenia po spotkaniu bardzo pozytywne. Kiedyś coś słyszałam o fundraisingu, ale były to cząstkowe informacje. Teraz udało się to ujednolicić. Według mnie takie, ściśle określone tematycznie szkolenia, powinny odbywać się częściej” – .

 

– Uważam, że szkolenie było bardzo udane. Głównie przez bardzo profesjonalne przygotowanie prowadzącego, maksymalnie dobrze wykorzystany czas, poprzez profesjonalizm prowadzącego uczestnicy nie bali się zadawać pytań. To szkolenie było skondensowaną pigułką najważniejszych wiadomości” – mówi Romana Karmasz, ze Stowarzyszenia Nadbałtyckich Plastyków.

 

Opinie te podziela również Anna Strzałkowska z Kampanii Przeciw Homofobii – Wrażenie bardzo dobre, przede wszystkim bardzo profesjonalne przygotowanie prowadzącego, nic nie wiedziałam o fundraisingu, a dzięki szkoleniu zyskałam nie tylko wyobrażenie, ale także wewnętrzną motywacje, aby poznawać i działać fundraisingowo – .

 

Reakcje uczestników i organizatorów okazały się identyczne. Jak mówi Robert Dukowski, moderator do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku – Szkolenie było bardzo profesjonalnie przygotowane, uczestników było naprawdę sporo, była super atmosfera, co pokazuje wysoka aktywność uczestników w trakcie szkolenia -.

 

Jak mówi Maciej Piekarz, prowadzący spotkanie – Szkolenie które miałem okazję poprowadzić w Regionalnym Centrum Wolontariatu, było dla mnie niesamowitą przyjemnością, ponieważ mogłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi organizacjami pozarządowymi. Uważam że, jako społeczność NGO, mamy swoistego rodzaju obowiązek by dzielić się tym, co udało nam się osiągnąć. Liczę, że wiedza wyniesiona ze szkolenia zaprocentuje we wszystkich obecnych organizacjach –.

Projekt i wykonanie: Mehowmy