Profesjonaliści z Banku BPH dla licealistów

Bank BPH zaangażował się w program „Edukacja przez praktykę”. Pracownicy firmy będą prowadzić zajęcia z licealistami z Trójmiasta i w ten sposób pomogą im lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.

 

Program „Edukacja przez praktykę”, który jest koordynowany przez Agencję Rozwoju Pomorza, jest skierowany do trójmiejskich licealistów. Jego celem jest dostarczenie uczniom praktycznej wiedzy o funkcjonowaniu sektora przedsiębiorstw, jak również poszerzenie wiedzy młodych ludzi na temat wymagań przyszłego rynku pracy. Program edukacyjny pokaże także, jaką wartością dla tego regionu stanowią jego młodzi mieszkańcy.


Zdecydowaliśmy się zaangażować w ten projekt edukacyjny, ponieważ wierzymy, że dzięki niemu młodzież ze szkół średnich zyska lepszy start w zawodowe życie i otrzyma cenne porady od najlepszych specjalistów w Polsce, Natomiast  my mamy nadzieję już teraz poznać tych, którzy w przyszłości dołączą do naszego zespołu – wyjaśnia Krzysztof Nowaczewski, wiceprezes Banku BPH, na co dzień pracujący w centrali Banku w Gdańsku.


Program pilotażowy wystartował na początku października – pierwsze zajęcia odbyły się 5 października. Na początek weźmie w nim udział ok. 50 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Pracownicy Banku BPH spotkają się z licealistami w czasie 11 półtoragodzinnych warsztatów, których tematyka dotyczyć będzie m.in. tworzenia map myśli, zarządzania projektami, zagadnień związanych z technikami sprzedaży, komunikacji interpersonalnej i zasad profesjonalnego prezentowania się. Pierwsze zajęcia prowadzone przez ekspertów z Banku BPH zaczęły się 12 października cyklem warsztatów „Zobacz swoją przyszłość” przygotowanym przez wolontariuszy z Banku działających w ramach organizacji wolontariatu pracowniczego GE Volunteers. Ostatnie zajęcia prowadzone przez ekspertów z Banku BPH odbędą się 16 maja 2012 r. i będą dotyczyły usprawnienia procesów biznesowych. Aby poznać specyfikę pracy w bankowości „od podszewki”, uczniowie zostaną także zaproszeni do gdańskiej siedziby Banku BPH.

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy