Pracownia talentów rozstrzygnięta, sprawdź kto wygrał na Pomorzu

„Pracownia Talentów” to konkurs grantowy dla instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, w którym można było zdobyć pieniądze na realizację projektów edukacyjnych oraz rozwijających pasje i talenty dzieci i młodzieży. 250 tys. złotych trafi do 42 beneficjentów – 12 instytucji publicznych oraz 30 organizacji pozarządowych.


Do konkursu spłynęło ponad pół tysiąca wniosków. 42 zwycięskie organizacje i instytucje przeprowadzą przy wsparciu finansowym Fundacji Tesco Dzieciom ciekawe i wartościowe inicjatywy społeczne. Dzięki tej pomocy dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych oraz zdobywać wiedzę i rozwijać swoje pasje i talenty. W województwie pomorskim grant otrzyma YMCA Polska z Gdyni oraz Ośrodek Kultury ze Słupska.


– Wybór zwycięzców był dla nas ogromnym wyzwaniem. Każda złożona aplikacja była dla nas ważna, bo przecież za każdą z nich stały dziecięce potrzeby, pragnienia i marzenia – mówi Beata Rożek, prezes zarządu Fundacji. – Jesteśmy przekonani, że wybrane organizacje swoimi działaniami udowodnią słuszność tej decyzji.  Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali i wysłali do nas swoje projekty. Mamy nadzieję, że podobny konkurs powtórzymy w przyszłości.

Wśród nagrodzonych inicjatyw są m.in. projekty ukierunkowane na zdobywanie w atrakcyjnej formie wiedzy matematycznej, fotograficznej bądź regionalnej, promocję sportu wśród dzieci chorych na cukrzycę, założenie wiejskiej dziecięcej orkiestry dętej, czy też liczne działania edukacyjne podejmowane względem dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym – wychowanków domów dziecka, podopiecznych świetlic środowiskowych czy też „dzieci ulicy”. 


– Olbrzymim kapitałem tych projektów jest zaangażowanie w nie wielu partnerów, którzy swoją pracą wolontarystyczną, wsparciem merytorycznym i finansowym  są gwarantem powodzenia w realizacji zamierzonych celów – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, członek zarządu Fundacji.

Realizacja projektów w ramach Pracowni Talentów będzie trwała do końca lutego przyszłego roku. O dzieciach i młodzieży objętych programem będzie można przeczytać na stronie internetowej www.fundacjatesco.pl

 

 

 

 

 

Źródło: mat. pras.

Projekt i wykonanie: Mehowmy