Pozytywna energia w dźwiękach

Pozytywna energia w dźwiękach, czyli Bogusław Nowicki na spotkaniu z cyklu Poeta Piosenki w Caffe Anioł.

„Coraz wyżej, coraz wyżej,
jeszcze jeden trudny szczyt.
Inni sobie lezą niżej.
On się wspina tak jak nikt!”

O środowym gościu można powiedzieć, że jest czarodziejem śpiewanego słowa. Piosenki Bogusława Nowickiego bowiem nie tylko wchodzą w ucho i zostają w głowie na długo, ale też zawierają teksty, które ewoluują w umyśle. 

W niektórych piosenkach gram optymizmu może znaczyć więcej niż kilogram pesymizmu. Autor poza wlewaniem w treść prezentowanych piosenek ducha dążenia do doskonałości, lubi dzielić się swoją pozytywną energią. Jego piosenki wchodzą w ucho. Publiczność zgromadzona w środę w Caffe Anioł doceniła ten fakt i śpiewała większość utworów wraz z zaproszonym bardem.
Mimo że koncert odbywał się w kawiarni był dla jednych tłem, a dla innych inspiracją do rozmów. Spokojne dźwięki dwóch gitar akustycznych pozwoliły uspokoić rozbiegane myśli przybyłych słuchaczy. Teksty skłaniały do przemyśleń o sposobie na życie i walce z samym sobą o coraz lepszy charakter.

Na kolejnym spotkaniu z poetą piosenki będziemy mogli spotkać folkowego wykonawcę: Jacka Jakubowskiego, który pośpiewa dla na już 3 kwietnia.

 

Beata Kazimieruk

 

 

 

 

 

 

 

Foto: http://www.caffeaniol.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy