Poznaliśmy „Dzielnicowych Roku 2011”

Wczoraj w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Biskupiej rozstrzygnięto III edycję konkursu „Dzielnicowy Roku 2011”. W trwającym od marca do grudnia konkursie wyłoniono 19-tu najlepszych dzielnicowych Pomorza. W plebiscycie oddano blisko 16 tys. głosów. O godzinie 11 w auli KWP w Gdańsku przy ul. Biskupiej odbyła się gala finałowa konkursu.

 

Każdy mieszkaniec województwa mógł oddać głos na najlepszego jego zdaniem dzielnicowego. Głosowanie trwało od marca do grudnia za pośrednictwem strony „Wrota Pomorza” administrowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Mieszkańcy Pomorza mogli wybierać spośród wszystkich dzielnicowych służących w województwie. Z kandydatów głosujący wybrali 19-tu najlepszych.

 

Zwycięzcami z poszczególnych KMP KPP w Trójmieście zostali:

1. KMP Gdańsk – mł.asp. Tomasz Pilczuk

2. KMP Gdynia – st. sierż. Dariusz Szyszkowski

3. KMP Sopot – asp. sztab. Lesław Mackiewicz

 

Nagrody rzeczowe ufundowali Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Wojewoda Pomorski. Plebiscyt honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego, Wojewoda Pomorski oraz Radio Gdańsk.


Dzielnicowy, to funkcjonariusz, który najlepiej zna potrzeby i kłopoty obywateli. Dzielnicowi funkcjonują w Policji od samego początku istnienia formacji. Ich zadania w przeważającej części od początku pozostają takie same. Dzielnicowi zajmują się nadzorowaniem osób, które zamieszkują w ich rewirach, a wcześniej wchodziły w konflikty z prawem lub stwarzają zagrożenie porządku i bezpieczeństwa publicznego. Współpracują z lokalnymi środowiskami, np. radami dzielnic i osiedli w celu poprawy bezpieczeństwa. Do jego zadań należą także takie obowiązki jak walka z przemocą domową, inicjowanie i uczestniczenie w spotkaniach mających za cel zapobieganie przestępczości i zwalczanie patologii.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Źródło: KWP

Projekt i wykonanie: Mehowmy