Poznaj swoją przyszłość na Targach Akademia

Ruszają największe targi edukacyjne na Pomorzu. Od 19 do 21 marca na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego swoją ofertę zaprezentuje niemal 100 wystawców.

 

Stoiska informacyjne dla przyszłych studentów przygotowało kilkadziesiąt uczelni wyższych, zarówno prywatnych, jak i państwowych, z całego kraju. W programie tegorocznych Targów znajdują się m.in. wykłady z różnych dziedzin nauki, zwiedzanie gmachu biblioteki głównej, pracowni naukowych i laboratoriów Uniwersytetu Gdańskiego, spotkania z rektorami szkół wyższych oraz konsultacje z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze zbliżającym się egzaminem.

 

Dla osób pragnących sprawdzić stan swojej dotychczasowej wiedzy i zainteresowanych tym, co może znaleźć się na kartach egzaminacyjnych, zostaną przeprowadzone próbne matury z matematyki, biologii, chemii, historii, WOS-u i języka angielskiego. O podejściu do egzaminu trzeba jednak pomyśleć zawczasu, wysyłając do organizatorów wypełniony formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na oficjalnej stronie Targów http://www.ug.edu.pl/akademia/pl/dla_zwiedzajacych–probna_matura–formularz_zgloszeniowy/.

 

Jak mówi JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernard Lammek – Wybór studiów i dalszej drogi kształcenia to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Przed tegorocznymi maturzystami stają zatem wielkie wyzwania. Organizując co roku Targi Akademia chcemy im pomóc wybrać mądrze i przekonać, że studia to nie tylko okres bardzo ważny dla przyszłego życia zawodowego, ale również czas intelektualnej przygody, nowych życiowych doświadczeń, a także radości i zabawy –.


W części artystycznej odbędą się m.in. pokazy tańców ludowych i celtyckich, wyścigi na ergo-wiosłach oraz pokazy Parcour&Free Run i wschodniej sztuki walki Aikido.

 

Targi są także doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości w środowisku studenckim, a być może nawet znalezienia przyszłych współlokatorów do wspólnego, studenckiego mieszkania, to również szansa na poznanie zasad obowiązujących na uczelniach wyższych, a to wszystko sprzyja to najprościej łatwiejszy i pewniejszy start w nowym roku akademickim.

 

Targi potrwają trzy dni, stoiska można odwiedzać codziennie od godziny 9:00 do 16:00, wstęp wolny.

 

 

Elżbieta Sakowicz

Projekt i wykonanie: Mehowmy