Powrót do szkoły? Zacznij od wolontariatu!

Na dworze coraz chłodniej; sandały, szorty i letnie sukienki wylądowały na dnie szafy – znak, że czas do szkoły. Zajęcia, wykłady, notatki, długopisy… STOP! Czas na zmiany!


Pogląd, że to najczęściej wiosną nowe projekty wchodzą w życie odchodzi do lamusa. Teraz to jesień jest na topie. Najbliższy jesienny plan? To nie tylko kupno kaloszy czy cieplejszej kurtki, ale przede wszystkim rozwijanie siebie, poznawanie nowych ludzi, poszerzanie zainteresowań i przezycie niejednej przygody! Brzmi zachęcająco? Włącz się w wolontariat!


Masz ochotę pójść do kina, teatru czy przeprowadzić wywiad z artystą? Wszystko to możesz zrobić w ramach wolontariatu. Przeraża Cię ogrom pracy i odpowiedzialność związana z wolontariatem? Nic bardziej mylnego. Wolontariat to coś, do czego wystarczą dwa podstawowe składniki: czas i chęć do działania. Wolontariatem można zajmować się „po godzinach”, a nawet przez Internet, np. poprzez stronę www.e-wolontariat.pl. To doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu, a i pracodawcy lepiej patrzą na kandydata, który udziela się społecznie.

 

Jeśli nie wiesz jak zacząć skorzystaj z przewodnika, jaki oferuje Kiwi. Wejdź w zakładkę http://kiwi.org.pl/foru/wolontariat i dowiedz się więcej o wolontariacie. Możesz również skontaktować się z nami przez: telefon: [058] 341 56 79, email (gdansk@wolontariat.org.pl), facebooka (http://www.facebook.com), lub po prostu przyjdź do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, które znajduje się we Wrzeszczu na ul. Dmowskiego 10 (naprzeciwko dworca PKP). Tam uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości. Każde większe miasto posiada swoje własne Centrum Wolontariatu, więc nawet jeśli nie jesteś z Gdańska, to masz szansę się zaangażować. Pamiętaj, że większość profesjonalnych Centrów zajmujących się wolontariatem oferuje szkolenia, więc nie musisz się obawiać, że czegoś nie potrafisz. Zapraszamy!

 

 

Klaudia K

 

 

 

 

Foto:DerHexer

Projekt i wykonanie: Mehowmy