Potrzebna pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze

Potrzebna jest pomoc dla siedmioosobowej i trzyosobowej rodziny, które w sobotę 19 października straciły w pożarze dorobek życia. Rodziny została już objęta pomocą MOPR – jedna otrzymała, a druga otrzyma jutro mieszkanie z zasobów komunalnych Gdańska.


Poszkodowana rodzina wielodzietna to matka z sześciorgiem niepełnoletnich dzieci, która otrzymała już od Miasta mieszkanie socjalne o metrażu ponad sześćdziesięciu metrów Nowym Porcie. W pożarze poszkodowana została także druga rodzina – trzyosobowa. W piątek zostało przekazane jej mieszkanie z zasobów komunalnych Gdańska.


Obydwie rodziny otrzymały wsparcie psychologiczne od Miasta oraz zasiłki celowe z tytułu zdarzenia losowego, które wynoszą zwyczajowo 1000 zł, jednak MOPR przyznał po 2000 zł na każdą rodzinę. Asystent rodziny z MOPR jest w stałym kontakcie z obydwoma rodzinami i pomaga im w procedurach urzędowych.


Do MOPR-u zgłosiła się już firma z Bysewa, która zadeklarowała pomoc materiałową (farby, rozpuszczalniki itp.) w wymalowaniu mieszkania rodziny wielodzietnej. Natomiast Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej przekazała pogorzelcom pościel.


W sprawę pomocy pogorzelcom zaangażowało się już wiele osób, m.in. radna Beata Wierzba, która prosi na Facebooku o kontakt osoby chcące oferować pomoc (tel. 504 801 500) oraz nauczyciele z Pomorskich Szkół Rzemiosł przy ul. Sobieskiego 90, do której dziś do godziny 17.00 można przynosić środki czystości (pampersy dla małej Julii, szampon, płyn do mycia, mydło, papier toaletowy, worki na śmieci).

 

Osoby chcące pomóc mogą kontaktować się z rzecznikiem MOPR Moniką Ostrowską – pod numer telefonu 797 909 128 – by dowiedzieć się, jakie rzeczy są rodzinom potrzebne i jak je przekazać. Na pewno potrzebne będą meble i artykuły gospodarstwa domowego.

 

 

 

 

 

Foto: Ralf Hettler

Projekt i wykonanie: Mehowmy