Posłuchaj Poloneza na żywo, wprost z gdańskich przedproży

Wyobraźmy sobie, piękny majowy dzień, leniwy spacer po uliczkach gdańskiej starówki, a w tle cudowna muzyka Chopina. Nie musimy sobie tego wyobrażać, to wydarzy się naprawdę już w najbliższą niedzielę.

 

Ulice Chopina, to wydarzenie artystyczne zorganizowane już po raz drugi przez „Towarzystwo Imienia Fryderyka Chopina Koło w Gdańsku” przy współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Na to niezwykłe wydarzenie składać się będzie cykl koncertów odbywających się na dwóch przedprożach ulicy Mariackiej (Art. Jubiler S. K. Jacobson i Galeria Wydra) oraz jednym na ulicy Długi Targ (Galeria Sztuki Glaza Expo Design). Przedproże, czyli parterowy taras poprzedzający wejście do budynku od strony ulicy. Rozbrzmiewająca na ulicach Gdańska muzyka Chopina będzie w sensie dosłownym wychodzić na spotkanie z mieszkańcami miasta oraz z osobami przebywającymi akurat w tym miejscu i czasie!

 

Pierwsze koncerty na przedprożach gdańskich kamienic odbędą się 27 maja, następną okazją do posłuchania Chopina na żywo będzie już czerwcowy dzień – 9 czerwca. W ciągu tych 2 dni 97 artystów z Pomorza, wykładowcy, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz uczniowie Szkół Muzycznych Gdańska, Sopotu i Wejherowa na 3 fortepianach wykona przepiękne kompozycje Fryderyka Chopina oraz polskich kompozytorów XIX i XX wieku.

 

Szczegółowy program: http://www.kiwi.org.pl/files/d1cc9958fef6ae20c91ba435dca333421a269943.pdf

 

Ulice Chopina 2012 dofinansowane zostały z Urzędu Miasta Gdańska oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Sponsor: Grupa Lotos. Patronat medialny nad wydarzeniem obieli: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl, Popler.tv oraz portal kiwi.org.pl.

Projekt i wykonanie: Mehowmy