Posłuchaj Morskich Opowieści

Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości zaprasza na kolejne spotkanie „Morskie opowieści”, którego gościem będzie kapitan JERZY WĄSOWICZ, żeglujący na jachcie „ANTICA”.

 

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia ( piątek ) 2013 r. o godz. 17.00 w Filii nr 29 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej,ul. Obrońców Wybrzeża 2, Gdańsk – Przymorze. Organizatorami spotkania jest Biblioteka Wojewódzka oraz Stowarzyszenie Dobrych Wiadomości.

 

Jerzy Wąsowicz jest słynnym żeglarzem, właścicielem jachtu 'Antica”, organizatorem Zlotów Oldtimerów w Gdańsku. Swój pierwszy rejs morski odbył na pokładzie „Generała Zaruskiego”. W 1980 roku zakupił zniszczony, drewniany kuter rybacki i własnymi siłami w ciągu 10 lat przebudował go na żaglowy kuter gaflowy o nazwie „Antica”, który przystosowany był do odbywania dalekich podróży oceanicznych. W 1991 roku Jerzy Wąsowicz wypłynął w sześcioletnią podróż dookoła świata. Potem były kolejne wyprawy: do obu Ameryk w latach 1998 – 2000, „Śladami wielkich Polaków” 2003 – 2004, „Ekspedycja do korzeni cywilizacji” – Europa i Ameryka 2005 – 2006, „Gdańska Ekspedycja wokół Morza Bałtyckiego” 2007. Kolejne rejsy wiodły na Bałtyk, Morze Północne. Planowane są kolejne wyprawy, a w przerwach między rejsami „Antica” cumuje w gdańskiej marinie. Jerzy Wąsowicz jest autorem dwóch książek o swoich rejsach „Antica. Spełnione marzenia” wydanej w 2008 roku oraz „Prawdziwe wyzwanie. Dwa lata, dwa miesiące i dwa dni wokół Ameryki Południowej”. Jak mawia „Wszystko zaczyna się od marzeń”. Osoba kapitana Wąsowicza, jego rejsy i osiągnięcia żeglarskie, za które otrzymał wiele nagród i wyróżnień, na pewno dowodzi, że warto mieć marzenia i je realizować.

 

www.antica.gdansk.pl

www.wbpg.org.pl

www.stowarzyszenie.dobrewiadomosci.eu

 

 

 

 

Źródło: info. pras.

Foto: Keven Law

Projekt i wykonanie: Mehowmy