Posadź drzewo!

Są wysokie i smukłe, to największe rośliny na lądzie, żyją wiele lat, mogą nawet mieć bagatela 1250 lat. Ponadto dają owoce i chronią przed wiatrem. Dzisiaj na torcie zdmuchujemy świeczki i życzymy im milionów lat.


Tort jest dzisiaj dla drzew, bo ich obecność to przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Ogromny tort drzewom funduje corocznie Klub Gaja, organizując Święto Drzewa – ogólnopolskie sadzenie drzew. Co roku 10 października placówki oświatowe, samorządy, instytucje, organizacje oraz firmy mogą włączyć się w akcje sadzenia drzew. Wystarczy się zorganizować, kupić, a następnie posadzić młode drzewka w wybranym przez siebie miejscu. Po zakończonej akcji należy wypełnić kartę zgłoszeniową uczestnika Święta Drzewa oraz dołączyć krótkie sprawozdanie, które jest niezwykle ważne, bo pokaże ile drzew wspólnie zasadziliśmy. Rok temu akcja zakończyła się wielkim sukcesem, w programie uczestniczyło ponad 43 tysiące osób, którzy posadzili łącznie 43 tysiące drzew i zebrali 265 ton makulatury. 10 października to data symboliczna, ponieważ to właśnie tego dnia Juliusz Morton, wielki miłośnik przyrody zaapelował o nowe drzewa. Odpowiedź była jednoznaczna – posadzono ponad milion drzew. Jednak nie jest to jedyna data, podczas której można sadzić nowe roślinki, ważne jest, aby przesłać kartę zgłoszeniową wraz ze sprawozdaniem do 30 listopada 2011, czasu więc jest sporo.

 

Drzewo również można posadzić pod adresem www.posadzdrzewo.pl. Najpierw dokonujemy rejestracji, na wskazany w rejestracji adres e-mail, wysyłany jest link aktywacyjny. Po kliknięciu w link pojawia nam się strona, na której wybieramy typ drzewa jaki chcemy zasadzić. Do wyboru są cztery gatunki: brzoza, dąb, jodła i sosna. Otrzymujemy link aktywacyjny, który rozsyłamy do znajomych, bo każde wejście pod nasz indywidualny link gwarantuje wzrost naszego drzewka. Zapytacie pewnie: po co komuś drzewo w internecie? W tym wypadku jest bardzo potrzebne, ponieważ gdy nasze drzewko urośnie, w naszym imieniu i zupełnie na żywo zasadzi je firma Tetra-Park.


Kiwi już ma swoje drzewko, rośnie nad strumyczkiem w pięknym lesie, ale żeby rosło szybko klikajcie: http://kiwi.posadzdrzewo.pl Co wybraliśmy? Sosnę, nie słyszeliście, że w Polsce kiwi na sośnie rośnie? 

Projekt i wykonanie: Mehowmy