Popłyń ze Streetwaves dzielnicami Gdańska

Już w najbliższy weekend Gdańsk zadrży w posadach! Place, podwórka, ulice, tramwaje, plaża, parki, na dwa dni przeobrażą się w miejską galerię sztuki w ramach corocznego festiwalu Streetwaves.


W tym roku festiwal odbędzie się na Oruni, Zaroślaku, Biskupiej Górce (2 czerwca) oraz Żabiance i Jelitkowie (3 czerwca). Główną koncepcją tego wydarzenia jest odkrywanie dzielnic poprzez kulturę. Streetwaves konsekwentnie ucieka z głównych reprezentacyjnych ulic Gdańska opisanych w przewodnikach na rzecz zakamarków dzielnic, w których znacznie więcej niż klubów i galerii jest dziur w ulicach i bezdomnych kotów. Zobaczenie dzielnic tegorocznej edycji to dla wielu okazja do zmierzenia się z nimi po raz pierwszy, a dla innych poznanie ich w nowej odsłonie. Jak bowiem twierdzą organizatorzy- prawdziwa sztuka nie tylko broni się w każdych warunkach, ale też potrafi czerpać inspirację z nietypowego otoczenia.


W ramach bardzo zróżnicowanego programu, stworzonego zarówno dla starszych i młodszych, będziemy mieli okazję wziąć udział w wystawach, instalacjach i performancach. W przestrzeni miejskiej wystąpią dla nas zespoły tj. Nivea, Dick4Dick, Lachowicz and The Pigs, Baaba i inni. Odbędą się także liczne warsztaty, dzięki którym będzie można poznać tajniki tworzenia animacji poklatkowej, podziergać i opakowywać elementy krajobrazu miejskiego, będzie również nietypowa możliwość stworzenia „miejskiego ogródka warzywnego”. Warto przypomnieć, że Streetwaves to impreza przyjazna rowerzystom, dla których zorganizowano warsztaty naprawy ich dwuśladów. Ponadto nie zabraknie pikników, na których będzie można coś przekąsić, wziąć udział w targach i wymianach przedmiotów zabawek czy ubrań.


Więcej informacji oraz program festiwalu jest dostępny na stronie http://streetwaves.pl/streetwaves-2012-info.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

A.G

 

 

 

 

Foto: http://www.facebook.com/streetwavesgdansk

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy