Pomóż niewidomym uczestniczyć w EURO 2012!

EURO 2012 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym oficjalny projekt UEFA Respect Inclusion – Football With No Limits poszukuje wolontariuszy, którzy dokonywać będą audio deskrypcji meczów piłki nożnej, które odbędą się na terenie Polski. Audio deskrypcje pozwolą osobom niewidomym uczestniczyć w kibicowaniu podczas EURO i poczuć niezwykłą atmosferę rozgrywek.

Czym jest audio deskrypcja?
W dużym skrócie audio deskrypcja to technika pomagająca osobom niewidomym w odbiorze treści wizualnych. Polega ona werbalnym opisywaniu widzianych obrazów przez osoby widzące. Dzięki takiemu wsparciu niewidomi kibice będą mogli cieszyć się z oglądania spotkań UEFA EURO 2012 i uczestniczyć w sportowym wydarzeniu na równi z innymi kibicami.


Kto może wziąć udział w projekcie?
Poszukiwani są wolontariusze, którzy znają język polski i angielski. Preferowani studenci i studentki dziennikarstwa, znający terminologię sportową (zwłaszcza dotyczącą piłki nożnej), którzy będą odpowiedzialni za audio deskrypcje meczów piłki nożnej dla osób niewidomych. W każdym Mieście Gospodarzu (Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław) poszukiwane są cztery osoby. Wymagania stawiane wolontariuszom to: dobra dykcja i artykulacja głosu, doskonała znajomość zasad gry w piłkę nożną, umiejętność szczegółowego opisu wydarzeń, znajomość języka angielskiego na poziomie minimum zaawansowanym.

Co można zyskać?
Organizatorzy wybranym kandydatom zapewniają darmowe praktyczne szkolenie z audio deskrypcji wydarzeń sportowych. Współpraca przy oficjalnym projekcie UEFA EURO 2012 to także ciekawe doświadczenie, możliwość rozwoju osobistego i przede wszystkim wspaniała zabawa.

Jak zostać wolontariuszem?
Aby zostać wolontariuszem projektu Respect Inclusion – Football With No Limits, należy wejść na stronę http://www.v4sport.eu/pl/news/showNews/2343/pomoz-osobom-niewidomym-cieszyc-sie-z-uefa-euro-2012 i kliknąć ZGŁOŚ SIĘ przy wybranym stanowisku, a następnie wysłać CV i list motywacyjny, na adres malgorzata.peretiatkowicz@tus.org.pl, w tytule e-maila wpisując „Audio deskrypcja + nazwa miasta, w którym chce się odbywać wolontariat”. Pamiętajcie także o załączenie klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze tylko do 10 lutego, więc warto się pospieszyć!

 

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy