Polska – Portugalia już 10 września w Gdyni

Po Euro czeka nas kolejna pilkarska feta, tym razm jednak centrum wydarzeń nie będzie znajdowało się na PGE Arenie, ale na gdyńskim stadionie miejskim. 10 września staną naprzeciw sobie reprezentacje U-21 Polski i Portugalii.

 

Reprezentacja Portugalii do lat 21 to obecnie jeden z najsilniejszych zespołów Europy w tej kategorii wiekowej. Reprezentacja Polski nie radzi sobie gorzej, w Eliminacjach do Mistrzostw Europy U-21 w Piłce Nożnej 2013 zajmują drugie miejsce w tabeli, tuż za Rosją. W Eliminacjach drużyny młodzieżowe podzielone zostały na dziesięć grup z czego w dwóch jest sześć drużny a w pozostałych po pięć. Do kolejnej rundy zakwalifikują się zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze drużyny wśród drużyn które zajęły drugie miejsce. Wszystkie zakwalifikowane drużyny zostaną rozlosowane w pary i rozegrają dwumecz, którego zwycięzca będzie uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Izraelu.

 

Pierwsze spotkanie Portugalii z Polską odbyło się 6 października ubiegłego roku w Rio Maior w Portugalii, drużyny podzieliły się punktami, remisując wtedy 1:1. Polska Reprezentacja U-21 nadal stoi przed szansą awansu do fazy barażowej pod warunkiem zdobycia 4 punktów w dwóch ostatnich meczach: minimum 1 punktu w meczu z Rosją oraz zwycięstwa w meczu z Portugalią, spotkanie w Gdyni zapowiada się ,więc niezwykle ciekawie.

 

Wyjście na mecz to świetny pomysł na spędzenie poniedziałkowego popołudnia, tym bardziej, że wstęp na spotkanie jest wolny. Jak wejść na mecz? Możiwości są dwie:

 

  1. To rezerwacja bezpłatnego zaproszenia przez internet. Tutaj trzeba się zarejstrować: https://bilety.gosirgdynia.pl/register.dhtml podając imię, nazwisko, datę urodzenia i PESEL, logujemy się, wybieramy miejsce na trybunach i klikamy rezerwuj bilet. Należy pamiętać, że każdy chcący się zarejestrować musi założyć indywidualny profil, ta zasada tyczy się również dzieci.Ze wszystkim musimy zdążyć do 7 września. Następnie od 3 do 7 września w godz. 10.00 -18.00 odbieramy dokonaną przez internet rezerwację w kasach Stadionu Miejskiego przy ulicy Olimpijskiej. Oosby niepełnoletnie mogą odebrać zaproszenie tylko z osobą dorosłą.

  2. Druga możliwość, to po prostu osobiste odebranie zaproszenia w kasie stadionu, bez wcześniejszej rezerwacji internetowej. Zaproszenie można będzie odebrać od 3 do 10 września br. w godz. 10.00 – 18.00. Koniecznie należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości.

  3. W przypadku zaproszeń dla osób niepełnosprawnych, rezerwacji należy dokonywać w sekretariacie Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Więcej o Reprezentacji Polski U-21: http://www.pzpn.pl/index.php/Reprezentacje/Reprezentacje-mlodziezowe/Reprezentacja-U-21

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy