Polska moda na tle paryskich wnętrz – wystawa

Paryż jest nazywany światową stolicą mody, elegancji i szyku. Niemniej jednak my także mamy się czym pochwalić, czego dowodem jest wystawa na foyer gdańskiej Opery Bałtyckiej prezentująca ekskluzywny Kalendarz Ambasady RP w Paryżu. Wystawa zainteresuje nie tylko pasjonatów mody, ale również miłośników efektownych i stylowych wnętrz.


Koncepcja kalendarza opiera się na promocji Polski przez pryzmat piękna. Piękna, którego synonimem jest Dr Irena Eris – jedyna polska marka, którą wiążę z Francją przynależność do prestiżowego stowarzyszenia Comité Colbert (zrzeszającego między innymi takie marki jak Dior, Chanel czy Louis Vuitton). Ta znana i ceniona firma została dołączona w tym roku do projektu ze względu na luksus, niezawodność, wysoką jakość produktu oraz poszanowanie tradycji.


Kalendarz jest wynikiem artystycznej współpracy Tomasza Orłowskiego, ambasadora Polski, jego żony Pani Aleksandry Orłowskiej i fotografa Piotra Stokłosy. Twórcy połączyli siły, aby stworzyć wyjątkowy kalendarz promujący polską modę ukazaną na tle imponujących wnętrz Hôtel de Monaco, rezydencji ambasadora. Projektanci zaproszeni do projektu to między innymi: Dawid Woliński, Maciej Zień, Gosia Baczyńska, Mariusz Przybylski. Kalendarz Ambasady polskiej w Paryżu nie jest dostępny w sprzedaży, ale można go otrzymać w prezencie.

 

Wystawę będzie można oglądać do 16 lutego 2014 r.Natalia Krzemień


Foto: msz.gov.pl

Projekt i wykonanie: Mehowmy