Politechnika otwarta!

Politechnika Gdańska otwiera się na nowych studentów. Już dzisiaj 19 marca w godzinach 9:00 do 15:00 wszystkie umysły ścisłe mają szansę poznać Politechnikę od środka.

 

Dziewięć wydziałów, trzydzieści dwa kierunki studiów – jest w czym wybierać. Co to znaczy poznać Politechnikę od środka? To znaczy bez przeszkód uczestniczyć w wybranych zajęciach, zwiedzać laboratoria, oglądać pokazy reakcji chemicznych i brać czynny udział w wielu innych zaplanowanych atrakcjach.

 

Na Wydziale Architektury zobaczymy m.in. jak przebiegają zajęcia z rzeźby oraz z projektowania architektonicznego, a na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki odbędzie się pokaz sterowania ruchem kolejowym i zostanie przeprowadzony wykład pt. „Co można zobaczyć w podczerwieni?”. To jednak tylko nieliczne z dostępnych tego dnia atrakcji.

 

O godzinie 12, na dziedzińcu południowym, wystąpi Rektor Politechniki Gdańskiej prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk. W holu, przed biblioteką Gmachu Głównego, będzie dostępny Infopoint, czyli punkt informacyjny dla kandydatów.

 

Przed wyruszeniem na uczelnię warto zaopatrzyć się w mapkę, która pomoże trafić na właściwy wydział http://www.zie.pg.gda.pl/image/image_gallery?uuid=82532c6a-6fc7-46b9-97e3-b35b1dc3a23d&groupId=10236&t=1291732716780 i w dokładny plan imprezy, który umożliwi każdemu zwiedzającemu znaleźć się w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu http://rekrutacja.pg.gda.pl/?doc=1294&lang=pl.

 

 

Elżbieta Sakowicz

 

 

 

 

Foto: Brosen

Projekt i wykonanie: Mehowmy