Pokoloruj świat z Dulux’em

Projekt Let’s Color jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest  rozprzestrzenianie w miastach koloru i optymizmu przy czynnym udziale społeczności lokalnych. Let’s Color to malowanie szarych miejsc, a tym samym dawanie im drugiego życia. Projekt ma sprawić, że ludzie będą sami mogli odmienić miejsca, w których funkcjonują na co dzień i poczuć się w nich lepiej.


Celem akcji jest przede wszystkim zmiana wizerunku miasta na weselszy i bardziej kolorowy przy udziale mieszkańców. Chodzi o to by wyeliminować z przestrzeni miasta szarość, nudę i monotonię, doskonale się przy tym bawiąc. Projekt Let’s color został już z entuzjazmem przyjęty i odniósł sukcesy w Anglii, Francji, Brazylii, Turcji, Indiach i RPA. W tym roku do grona krajów, które biorą udział w projekcie dołączyła Polska.


W trwającej właśnie pierwszej edycji Let’s Color w naszym kraju, spoiwem jest pociąg, który przejeżdżając przez kolejne miasta odmienia je zostawiając w nich kolor. Wybrane powierzchnie są malowane według projektów i przy udziale lokalnych artystów oraz mieszkańców, którzy mają chęć zaangażować się w akcję. W ramach akcji odmalowany został między innymi dworzec Główny w Sopocie, którego ściany pokryte zostały projektami Przemka Truścińskiego. Malowanie Sopotu można uznać za udane – nie zawiedli artyści, w tym Maciek Ryniewicz, oraz mieszkańcy, których przybyło w sumie ponad 700.

 

Przebieg akcji śledzić można na blogu oraz na Facebook’u:

http://www.duluxletscolor.pl/page/blog

http://www.facebook.com/DuluxLetsColorPolska

 

Kaja Chmielewska

Projekt i wykonanie: Mehowmy