Pokaż, że twoja organizacja jest przyjazna wolontariuszom

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku, Regionalne Centrum Wolontariatu w Słupsku działając w ramach Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatów w partnerstwie z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” wdrażają regionalnie (woj. pomorskie) program „Dobry Wolontariat”.

Zachęcamy do dołączenia do grona polskich organizacji przyjaznych wolontariuszom/szkom oraz otrzymania certyfikatu poświadczającego jakości współpracy z nimi.

Jeśli twoja organizacja współpracuje z wolontariuszami lub chce rozpocząć taką współpracę, zajrzyj koniecznie na www.dobrywolontariat.pl. Portal jest narzędziem wspierającym organizacje pozarządowe i instytucje publiczne w wypracowywaniu dobrych standardów współpracy z wolontariuszami/szkami. W zakładce „Sprawdź się ” można zapoznać się z zasadami dobrej współpracy oraz samodzielnie ocenić przyjazność organizacji względem wolontariuszy. Ponadto na stronie dostępny jest Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami, oraz wiele innych publikacji które podpowiedzą jak rekrutować, motywować, nagradzać i kończyć współpracę z wolontariuszami. Organizacje, które znają i spełniają zasady dobrej współpracy mogą ubiegać się o certyfikat „dobry wolontariat-ogranizacja przyjazna wolontariuszom „.SPRAWDŹ SIĘ i pokaż osobą chcącym być  wolontariuszami, że jesteś miejscem godnym zaufania, otwartym na współpracę, a Twoja organizacja jest przyjazna wolontariuszom!

Szczegółowe informacje: Paweł Buczyński buczynski@wolontariat.org.pl  

 

Projekt i wykonanie: Mehowmy