Pokaż swoją wizję FETY

Zastanawiasz się, jakie to uczucie widzieć swoje dzieło w gazetach, na przystankach autobusowych i tramwajowych? Lubisz projektować i chcesz sprawdzić się jako grafik? Jeśli tak, to konkurs na projekt plakatu dla XVII edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych w 2013 r. jest idealną okazją.

 

Organizator to „Plama” Gdański Archipelag Kultury z siedzibą w Gdańsku, który już po raz kolejny w ten sposób szuka wizytówki festiwalu. Konkurs ma charakter otwarty, więc nie ogranicza uczestników pod względem doświadczenia, umiejętności czy uprawianego zawodu – co oznacza, że nie trzeba (ale też nie ma zakazu) być grafikiem z mnóstwem sukcesów na koncie. Wystarczy ciekawy pomysł oraz odwaga, by wziąć w nim udział.

 

Wykazała się tym zwyciężczyni edycji z 2012 roku – Agnieszka Ziemiszewska. Laureatka zaprojektowała plakat, przedstawiający Haruki, nieokreślonego czarnego potwora z fioletową muszką i butami, które świadczą o jego potrzebach estetycznych. Według autorki jest to stwór bez definicji, potrzebujący akceptacji, który pragnie kontynuować swój rozwój kulturalny. Dzieło ma na celu zwrócenie uwagi widza i, mimo swojej prostoty, doskonale spełnia swoją funkcję.

 

Wydrukowane prace w formacie B1 (pion) oraz płytę CD z wersją elektroniczną pracy w formacie JPG lub TIFF można przysłać na adres organizatora. „Plama” czeka na zgłoszenia do 15 lutego 2013 roku. Oprócz satysfakcji oraz rozgłosu jest o co walczyć – trofeum dla laureata to nagroda pieniężna w wysokości 2500 zł. Udział w konkursie jest bezpłatny, więc nic nie stoi na przeszkodzie do spróbowania swoich sił. Może akurat Twoja wizja FETY wygra?

 

 

Marta Gieda

Foto: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,808,23852.html

Projekt i wykonanie: Mehowmy